Презентація інтерактивних екскурсій “IWalk – Бабин Яр” в рамках освітньої програми фонду Шоа (США)
З 27 по 30 вересня у Києві проводитимуться інтерактивні екскурсії з переглядом відеосвідчень людей, які були приречені на смерть, але вижили у Бабиному Яру 29 та 30 вересня 1941 року. Екскурсія починатиметься о 13.00 і закінчуватиметься о 14.20.
Проводять екскурсії старшокласники та студенти, які пройшли спеціальне навчання, для школярів старших класів за методикою рівний-рівному. На цій події не буде “планового покладання квітів” або помпезних загальних промов, але будуть особисті історії, роздуми та обговорення про те, що допомогло вижити у нелюдських обставинах.
27 та 28 вересня з 13 до 14:20 у представників ЗМІ буде можливість не тільки побачити унікальну екскурсію, але й зустрітись з її авторкою і консультанткою фонду Шоа – Анною Ленчовською та угорською розробницею програми IWalk Джиліан Ліппман. Початок Iwalk – біля стелли “Дорога смерті”, навпроти Інституту міжнародних відносин, вул. Мельникова, 36.
IWalk – це унікальна освітня програма фонду Шоа, в якій поєднано відвідування місця пам’яті з фрагментами свідчень очевидців, – для того, щоб краще дізнатися про події, які відбувалися на саме тому місці. Завдяки особистим свідченням з архіву Фонду Шоа, абстрактна, масивна політична історія перетворюється на спільноту індивідуальних людських доль.
Використовуючи цю програму, учні зможуть дізнатися більше про деталі розташування фактичних місць пам’яті та почути розповіді свідків. Слухаючи розповіді свідків на тому самому місці, де відбувалися події, учні зможуть відчути, як пам’ять місця стає їхнім спогадом, яким чином наше життя сьогодні є частиною історії майбутнього.
Бабин Яр у Києві – це місце надзвичайно важливе для всього світу. Місце, важливе для киян, для громадян України, для всього людства. Тут було масово вбито євреїв, ромів, психічно хворих, українських патріотів, партизанів, військовополонених. Цей жахливий злочин, здійснений вперше у такому масштабі, став своєрідним символом трагедії мирного населення під час війни. Досліджуючи історію столичного Бабиного Яру, ми можемо дізнаватися про такі ж події в інших місцях України та про те, яким чином суспільство конструює пам’ять про ці злочини минулого. Лише зараз, у молодій незалежній Україні ми можемо спробувати зібрати докупи всі деталі історії Бабиного Яру та запам’ятати всі місця, де ці події відбувалися.
Програма проводиться у співпраці ГО “Освітній центр “Простір толерантності” та фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії.
Контактна особа: Ульяна Устінова 095 713 9495 ustinovauliana@gmail.com