Правозахисний онлайн-клуб “Заходи протидії поширенню COVID-19 у кримінально-виконавчій системі України”

Дата та час події: 10 Липня 2020, 10:00
A+ A- Підписатися

У контексті поширення COVID-19 на території України дедалі більше виявляється гострих проблем в усіх сферах суспільного життя. Центр громадянських свобод на засіданні правозахисного клубу 10 липня о 10-й годині пропонує поговорити про “розвантаження тюрем” під час коронавірусу.

В Україні існує низка закладів закритого типу, зокрема пенітенціарні установи (виправні колонії, СІЗО), куди й раніше доступ стороннім був обмежений. А тепер, в умовах карантину, і зовсім закритий. Ці установи завжди відрізнялися неналежним ставленням до осіб, які в них утримуються, а також порушенням засадничих принципів прав людини, як-от приниження людської гідності, катування та нелюдське поводження. Очевидно, що в складних умовах пандемії вони не є пріоритетною проблемою для держави, на яку насамперед варто звернути увагу. Водночас саме держава є повністю відповідальною за людей, які потрапляють до місць несвободи.   

У ситуації поширення COVID-19 важливо розуміти масштаби наслідків невжиття відповідних заходів, які спрямовані на запобігання поширенню вірусу в пенітенціарних установах. Адже тісний контакт між ув’язненими в переповнених камерах може швидко перетворити ці місця на розсадники інфекції, що прирече на захворювання велику кількість утримуваних. Крім того, інфекція з установ через контакти з персоналом може поширюватися на населені пункти, де розташовані заклади несвободи, і такі масштаби можуть бути катастрофічними.

За таких умов держава мусить розглянути термінові заходи, спрямовані на “розвантаження” місць несвободи в різний спосіб – через амністію чи помилування або умовно-дострокове звільнення. 

  • Чи можливе звільнення в’язнів як засіб запобігання пандемії COVID-19 задля пом’якшення наслідків хвороби?

  • Як забезпечити контроль за дотриманням прав утримуваних у місцях несвободи й чи отримують вони належне медичне забезпечення?

  • Чи спроможна Україна виконати рекомендації ВООЗ та Ради Європи?

  • Чи є спротив з боку адміністрацій закладів?

Про це та інше говоритимуть зі спікерами клубу:

Сергій Васильєв – директор Державної установи “Центр охорони здоров’я ДКВС” (Міністерства юстиції України);

Олександр Бакумов – народний депутат України (очікується підтвердження);

Олександр Федорук – заступник начальника Департаменту нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, інших заходів примусового характеру в місцях несвободи, а також пробації Офісу Генерального прокурора України;

Євген Захаров – голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи;

Оксана Покальчук – директорка Amnesty International Ukraine;

Михайло Романов – доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, експерт;

Костянтин Автухов – доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник;

Олександра Матвійчук – голова правління Центру громадянських свобод.

Захід відбудеться 10 липня 2020 року о 10:00. Орієнтовна тривалість заходу – 1,5  години.

Реєстраційна форма: https://forms.gle/FLpJEBY33mFpKbrb9

Захід транслюватиметься в прямому ефірі на каналі.

Посилання на трансляцію організатори також надішлють на пошту, яку ви вкажете під час реєстрації.

По додаткову інформацію прохання звертатися до Ліліченко Марини, Центр громадянських свобод, за тел. 097 253 38 75 або на електронну пошту human.rights.agenda.ua@gmail.com.

Інформаційна довідка. Правозахисні клуби – це експертний майданчик для обговорення актуальних викликів прав людини. Ми ретельно обираємо тему кожного клубу та запрошуємо спікерів з різними поглядами. Нам важливо створити атмосферу виваженої та глибокої дискусії, якої так не вистачає нашому суспільству. Заходи організовуються Центром громадянських свобод та платформою правозахисних організацій “Правозахисний порядок денний”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter