Справа Гандзюк: Обвинувачення щодо Мангера та Левіна можуть розглянути у суді цьогоріч

Дата: 23 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Обвинувальні акти щодо підозрюваних організатора та замовника нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Олексія Левіна та Владислава Мангера можуть направити до суду цього року.

Про це у інтерв’ю виданню DT.ua повідомив заступник генерального прокурора Віктор Трепак.

Провадження щодо Владислава Мангера та Олексія Левіна призупинили у зв’язку з розшуком останнього, однак нещодавно Левіна екстрадували з Болгарії та відправили до СІЗО. За словами Трепака, знайти та затримати чоловіка було непростим завданням, оскільки він «створив серйозну систему захисту і протидії виявленню його місця перебування і можливого затримання».

«Хочу сказати, що в цьому своєрідному поєдинку Левін виявився дуже серйозним суперником — з відповідним досвідом, обізнаністю, знанням форм і методів оперативно-розшукової діяльності. В умовах міжнародного розшуку йому вдалося організувати своє життя разом з дружиною в іншій країні, зберігати комунікацію з потрібними зв’язками», – розповів заступник генерального прокурора.

Розглядати справу стосовно Мангера та Левіна у суді цього року будуть, якщо не виникнуть надзвичайні обставини. 

“Прокурори обмежені процесуальними строками”, – додав Трепак. 

Нагадаємо, Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою 31 липня 2018 року. 4 листопада вона померла в лікарні внаслідок опіків 40% тіла. 6 червня 2019-го п’ятьом виконавцям нападу присудили від трьох до шести років утримання під вартою.

Як співорганізаторам у справі підозру повідомлено голові Херсонської облради Владиславові Мангеру, який перебуває на волі під час досудового розслідування, місцевому кримінальному авторитетові Олексію Левіну, що втік з України, та Ігорю Павловському, якому змінили підозру зі співорганізації на замовчування злочину.

Активісти постійно наголошують, що до змови стосовно нападу на Гандзюк мають причетність ще ексголова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв та його заступник Євген Рищук. Проте в Генпрокуратурі неодноразово заявляли, що у них бракує доказів для вручення їм підозри.

Загалом СБУ порушила п’ять кримінальних проваджень, що прямо чи опосередковано мають стосунок до справи Гандзюк. Одне з них стосується Гордєєва та Рищука – щодо їхньої ймовірної причетності до нападу або в ролі замовників, або як підбурювачів чи поплічників. Ще три кримінальних провадження пов’язані з обставинами, які передували нападу. Зокрема, це злочини, в яких Гандзюк публічно обвинувачувала керівництво області і які могли стати мотивом замаху, серед них і підпали лісу, і розкрадання бюджетних коштів та інші.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter