Усі дані про справи Майдану зберуть на окремому інтерактивному ресурсі
Родини Небесної сотні презентували проєкт інтерактивної платформи “Україна. Національна пам’ять”, де буде зібрано всі дані про вбивства, поранення та інші злочини проти учасників Революції гідності й про стан розслідування справ Майдану.
Про це рідні загиблих протестувальників розповіли в Українському кризовому медіацентрі.
Проєкт, який наразі перебуває на погодженні в Українському інституті національної пам’яті, міститиме також аудіоекскурсію місцями Революції гідності в Києві, а надалі – і в інших містах. За словами представника Офісу генерального прокурора Ігоря Земського, інформацію, що стосується подій Євромайдану, перевірятимуть прокурори та слідчі, щоб вона відповідала дійсності.
“Буде враховуватися стадія досудового розслідування: якщо інформація перебуває на цій стадії, її не можна буде розповсюджувати. Інформація, яка вже досліджена в суді і знаходиться у відкритому доступі, буде надаватися”, – розповів він.
Рідні загиблих євромайданівців також планують встановити біля місць загибелі протестувальників QR-коди, щоб люди могли з місця зайти на сайт і подивитись інформацію.
“Багато людей на емоціях кажуть, що за шість років можна було довести справи до логічного кінця, але все не так просто. Якщо походити по судах – було б розуміння, наскільки це складно. Можливо, можна було розслідувати швидше, але наскільки б це було правильно і наскільки б потім не оспорено – це питання до фахівців. А цей ресурс зможе дати відповіді на багато запитань для тих, кому це цікаво, і руйнувати фейки, які запускаються країною-агресором”, – зазначив Микола Бондар, керівник проєкту “Труханівська Січ” ВО “КОЛО-медіа”.
Інтерактивну платформу, де, окрім події Євромайдану, розповідатимуть і про інші ключові події в історії України, планують запустити в листопаді 2020 року.
Нагадаємо, всього під час Євромайдану постраждали дві з половиною тисячі людей, 104 з них загинули. 48 осіб загинули внаслідок розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. 80 людей дістали поранення саме від обстрілів з боку “Беркуту”. Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об’єднані в одну велику “справу Майдану”, яка налічує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують убивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).
На шосту річницю розстрілів на Євромайдані Моніторингова місія ООН назвала малопомітним прогрес у притягненні винних у справах Майдану до відповідальності.