У ПАРЄ оскаржили повноваження російської делегації
Депутати Парламентської асамблеї Ради Європи зупинили автоматичне затвердження повноважень російської делегації.
Про це повідомляє “Європейська правда”.
Проти затвердження повноважень делегації РФ виступили членкиня латвійської делегації Марія Голубєва та член литовської делегації Емануеліс Зінгеріс. Причинами зупинення автоматичного затвердження повноважень стали:
- змістовні підстави, а саме порушення Росією своїх зобов’язань, зокрема дії РФ в Україні та Грузії;
- процедурні підстави, а саме те, що за російських депутатів, обраних у багатомандатному округу, віддавали свої голоси також мешканці окупованого Криму.
Ініціативу в залі ПАРЄ підтримали декілька десятків делегатів.
Наразі питання про повноваження РФ скерують у комітети, аби там розробили проєкт рішення. Остаточне рішення про оскарження чи підтвердження повноважень російської делегації мають ухвалити протягом двох перших діб роботи сесії.
Нагадаємо, що Росію позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у 2014 році після незаконної анексії Криму. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.
Проте в червні минулого року асамблея ухвалила рішення, яким дозволила Росії повернутися до сесійної зали та не виконувати жодних умов, пов’язаних з відновленням територіальної цілісності України. Це рішення підтримали тоді 118 депутатів, а 62 – проголосували проти. Того ж дня на знак протесту проти повернення Росії українська делегація призупинила участь у роботі асамблеї, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації.
Згодом у доповіді моніторингового комітету ПАРЄ щодо повноважень російської делегації серед вимог та закликів до Росії журналісти не знайшли пунктів, пов’язаних з питаннями окупованого Криму та військової агресії на Донбасі. Проте в документі залишили питання сплати Росією внесків.
Наприкінці минулого року Венеційська комісія дійшла висновку, що ПАРЄ не зобов’язана відмовляти у визнанні повноважень депутатів з держави-члена РЄ, яка анексувала частину іншої держави.
Відомо, що на зимовій сесії ПАРЄ російська делегація хотіла, зокрема, порушити питання про нібито утиски “російськомовного населення” в Україні.