Суд майже на рік затягнув розгляд справи про вимагання хабара у ветерана АТО
Печерський районний суд цілий рік не розглядає справу про вимагання з боку лікарів медико-соціальної експертної комісії хабара у ветерана АТО Петра Олексюка.
Про порушення розумних строків розгляду справи повідомили на сторінці юридичної компанії “Міллер”, яка представляє інтереси чоловіка в суді.
https://www.facebook.com/millerlawfirm/photos/a.406824629404660/2725158810904552/?type=3&theater
Петро Олексюк дістав поранення на фронті 9 травня 2017 року. Тоді вибухом міни йому відірвало п’яту, розтрощило кістки правої ноги та ступні. Згодом за допомогою біотех-реабілітації чоловікові почали відновлювати кінцівку.
У вересні 2018 року ветеран ліг до травматологічного відділення Київського військового госпіталю, де до жовтня проходив спеціальну комісію, яка надала йому висновок, з яким він мав звернутися до медико-соціальної експертної комісії. Там чоловікові повинні були оформити групу інвалідності, однак комісія не прийняла його документів, бо у свідоцтві про хворобу був відсутній запис про ступінь відчленування стопи.
“Мені запропонували приїхати знову до них, щоб вирішувати, що робити далі. І коли я прийшов, вони мені порадили обійти фортецю, там розташована центральна військово-лікарська комісія МО України. Прийшовши туди, я звернувся до найголовнішого – начальника ЦВЛК МОУ полковника Романа Шевчука. Він завів мене в один з кабінетів, поклав на стіл документи, пояснив, що лікар, який приймає тут, прийде з відпустки, все перегляне і мені зателефонує”, – розповідав Олексюк.
Петро Олексюк після операції
Згодом рідним військового зателефонували та запропонували приїхати до Києва, щоб поговорити про інвалідність сина. Зрозумівши, що лікарі хочуть отримати хабар, ветеран разом з батьком вирішив повідомити про злочин до СБУ:
“Ми ввімкнули диктофон на мобільному батька, і, коли він спілкувався з Наумовим, той сказав, що, розумієте, вашому сину пропонують дати третю групу безстроково, потім узяв клаптик паперу і написав 1500, промовив “американських”, дописав значок долара і згорнув. Батько вийшов із приміщення, і ми з ним того самого дня поїхали в СБУ”.
Олексюк допоміг правоохоронцям затримати лікаря, який вимагав хабара. У грудні 2018 року співробітники СБУ провели два обшуки: в приміщенні МСЕК №1 та в приміщенні ЦВЛК МОУ. Тоді всіх причетних до хабарництва затримали, а в приміщенні комісії виявили велику суму грошей.
Обвинувальний акт у справі про хабарництво, як повідомили адвокати, надійшов до Печерського районного суду ще в березні минулого року, проте суддя, на яку розподілили справу, тільки через місяць після її надходження постановила ухвалу, якою призначила перше судове засідання. Однак, згідно з дійсним КПК, вона мала зробити це не пізніше ніж за п’ять днів з моменту його надходження.
На перше судове засідання, яке призначили на серпень, не прийшла сторона захисту, а тому наступне засідання мало відбутися вже в грудні. Однак і грудневе засідання не відбулось у зазначений термін, адже суддя Світлана Смик, яка мала розглядати справу, була на лікарняному.
Адвокати атовця надіслали запит до суду та дізналися, що наступне засідання призначили на березень 2020 року.
“Цілий рік у корупційній справі жодного повноцінного судового засідання не відбулося. Ми звернулися до суду із заявою про повторний розподіл справи на іншого суддю з обґрунтуванням того, що поняття розумності строків тут не дотримано, оскільки призначення судового засідання раз на три-чотири місяці ніяк не “розумне”. У відповідь ми отримали, що “суддя Смик С. І. перебуває на робочому місці та відправляє судочинство, жодна з підстав відсутня, а відтак вимога щодо здійснення перерозподілу не може бути задоволена”. Тобто суд вважає, що це нормально – майже рік не проводити хоча б підготовче засідання”, – обурюються адвокати.
Історія Олексюка привернула увагу медіа ще у 2018-му, коли він допоміг викрити на корупції членів МСЕК, а тому наразі його захист звернувся до президента Володимира Зеленського, очільника уряду Олексія Гончарука, Міністерства в справах ветеранів, Омбудсмана, парламентарів та правозахисників, аби ті допомогли із захистом порушених конституційних прав ветерана.