Адвокатка родин Небесної сотні пояснила, чому не пішла працювати у нову Генпрокуратуру
Адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська відмовилася від посади у Генеральній прокуратурі, адже вважає, що вона буде потрібніша та ефективніша як захисник потерпілих за справами Майдану у суді.
Пост, де вона пояснює причини своєї відмови працювати у ГПУ, Закревська опублікувала у фейсбуку.
https://www.facebook.com/eugeniyazz/posts/2693648824008233
Інформація про те, що Закревській пропонували очолити новостворений департамент, який здійснюватиме процесуальне керівництво у справах Майдану, з’явилась напередодні. Про це у інтерв’ю LB.ua розповів очільник ГПУ Руслан Рябошапка. Він також додав, що згоди у цьому питанні сторони не дійшли.
“Це була моя пропозиція. Слідство все одно ми втрачаємо через місяць (з кінця листопада Генпрокуратура не має повноважень вести слідство, усі незавершені справи передають в НАБУ і ДБР — Ред.), а процесуальне керівництво — більш важлива функція”, – говорив він.
За словами Закревської, вона відмовилась від посади, адже не могла б бути одночасно і адвокаткою, і прокурором.
“Ставимо пріоритет — інтереси справ Майдану. Тобто відкидаємо всі мої інші справи й особисті вподобання. І далі виходимо з цього. Женя Закревська не може бути одночасно і адвокатом — представником потерпілих — і прокурором. І навіть просто керівником прокурорів. Погоджуючись на посаду в прокуратурі, я сильно оголюю фронт захисту потерпілих. І його немає кому перекрити. На жаль. Це особливо сильний удар по справах, які вже в суді”, – написала вона.
Також Закревська додала, що однією з причин її відмови стала «присутність Авакова на посаді міністра МВС» і .
«Це не значить, що при міністрі Авакові розслідувати справи Майдану немає сенсу чи неможливо. Це лише значить, що з такою системною протидією я всередині системи неефективна. Я ефективніше можу боротись ззовні. Саме з позиції представника потерпілих», – розповіла адвокатка.
Нагадаємо, у серпні тодішній генпрокурор Юрій Луценко підписав наказ про ліквідацію в структурі та штатному розписі управління спеціальних розслідувань ГПУ. Керівник управління Сергій Горбатюк заявив, що це руйнує механізм розслідування справ Майдану. Тоді родини Небесної сотні звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням вплинути на ситуацію.
Згодом Горбатюка, як він запевняє, незаконно звільнили з відомства.
Як відомо, у лютому цього року в п’яту річницю розстрілів на Євромайдані міжнародні партнери та правозахисні організації закликали Україну краще розслідувати справи Майдану. Деякі навіть називали розслідування розстрілів активістів під час Революції гідності “ганьбою українського судочинства”.