Україна повернула тіла 1212 полеглих військових
До України доправили тіла 1212 загиблих захисників та захисниць.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Працівники МКЧХ на місці репатріації тілРепатріація відбулася після домовленостей з РФ у Стамбулі про передавання загалом шести тисяч тіл бійців та бійчинь.
Серед повернутих є загиблі на Курщині в РФ, а також полеглі в Харківській, Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях.
Репатріація стала можливою завдяки співпраці Координаційного штабу, Об’єднаного центру при СБУ, Збройних сил, Міністерства внутрішніх справ, Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
У координаційному штабі також подякували Міжнародному комітету Червоного Хреста за сприяння.
Нагадаємо, що за три роки великої війни армія РФ убила понад 12 тисяч цивільних та щонайменше 45 тисяч військових українців, а цьогоріч ситуація з жертвами погіршилась.
Уряд має відкрити поточного року єдиний реєстр ідентифікації тіл, адже велика війна гостро поставила питання зниклих безвісти за особливих обставин, зокрема їхнє впізнання. У 2022–2023 роках цією роботою займалися лише п’ять бюро судово-медичних експертиз, а нині – майже два десятки.
У питанні ідентифікації загиблих українським правоохоронцям допомагають закордонні колеги.