Парламентський комітет з прав людини створив підкомітети та обрав їхніх голів
“В Україні вже немає Міністерства культури України, у складі якого був Департамент у справах релігій та національностей. Єдиний орган, який лишився – це ми з вами, тому ми маємо обговорити питання звернення до Кабінету Міністрів України, щоб з’явився інститут Уповноваженого з прав національних меншин”, – сказав Лубінець.
Також він попросив, щоб члени комітету долучились до контролю за виконанням Плану дій Національної стратегії у сфері прав людини до 2020 року і взяли участь у розробці нового документу, після закінчення терміну дії.
-
підкомітет з питань прав людини очолюватиме Тарас Тарасенко з партії “Слуга народу”;
-
з питань етнополітики, прав корінних народів та національних меншин України – Ахтем Чийгоз (“Європейська солідарність”);
- з питань міграційної політики та громадянства – Вадим Рабінович, партія “Опозиційна платформа – За життя”;
- з питань ґендерної рівності і недискримінації – Неллі Яковлєва з партії “Слуга народу”;
- з питань прав і свобод осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України та внутрішньо переміщених осіб – Олексій Кузнецов від партії “Слуга народу”;
- з питань тимчасово окупованих територій України, голова – Костянтин Касай.
Віктор Медведчук підняв питання Постанови про невідкладні заходи, пов’язаних з виконанням Мінських угод та мирних переговорів. Цей документ стосується закону про амністію, введення в дію закону про особливий статус Донбасу, змін до Конституції та виборів на непідконтрольних уряду України територіях.
Зареєстровану Опозиційною платфомою “За життя” постанову має розглянути Комітет з питань оборони. Комітет з прав людини за ініціативи Віктора Медведчука проголосував за звернення до своїх колег з тим, щоб комітет з прав людини був головним при розгляді цієї постанови.