Померла Катерина Гандзюк
Керівниця справами Херсонського міськвиконкому Катерина Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою, померла.
Про це йдеться в повідомленні на сторінці “Хто замовив Катю Гандзюк?” у Facebook.
Інформацію також підтверджують джерела “Української правди”.
Інформацію про смерть активістки підтвердив керівник поліції Києва Андрій Крищенко.
“Повідомлення про смерть Катерини Гандзюк до чергової частини від лікарів не надходило. Однак для перевірки інформації, що поширюється в соцмережах, у лікарню виїхала слідчо-оперативна група. Факт смерті підтвердився. Поліцейські проводять необхідні слідчі дії”, – сказав він.
Нагадаємо, внаслідок замаху із застосуванням сірчаної кислоти Гандзюк дістала опіки 40% тіла. У жінки сильно були пошкоджені очі. 18 вересня вона перенесла вже одинадцяту операцію з видалення змертвілих тканин та пересадки шкіри.
Слідчі кілька разів змінювали правову кваліфікацію справи під тиском громадськості й резонансу: “хуліганство”, потім “умисні тяжкі тілесні ушкодження”, згодом на “замах на вбивство” (15 стаття ККУ стосується замаху на злочин, 115 стаття – умисного вбивства).
3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко після спілкування з Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.
Наразі в замаху на життя Гандзюк підозрюється п’ять осіб. Усі вони учасники АТО, розвідники “Української добровольчої армії”. Четверо з них визнали свою провину. П’ятий співучасник Сергій Торбін, на якого вказують інші підозрювані як на організатора замаху, заперечує свою причетність.
Друзі Гандзюк неодноразово висловлювали занепокоєння, що, на їхню думку, всю провину за скоєний злочин “повісять” на п’ятьох виконавців, а самих замовників так і не буде знайдено і покарано.
26 вересня Гандзюк опублікувала відеозвернення до української влади та звичайних українців з лікарняного ліжка.
З початку 2018 року правозахисники зафіксували щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні.
Нагадаємо, 2 листопада Юрій Луценко заявив, що в понад півсотні справ про напади на громадських активістів правоохоронні органи не встановили жодного замовника. Раніше генпрокурор звинуватив у повільному розслідуванні нападів на активістів їх самих, заявивши, що “вина в цій ситуації лежить не тільки на бандитських елементах та неякісній роботі правоохоронних органів, але й на атмосфері тотальної ненависті до влади, яку сіє частина громадських активістів”.
(Новину оновлено)