На причетність до вбивства Гонгадзе перевіряють усіх топ-посадовців того часу – Ліщина
На причетність до замовлення вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, скоєного у 2000 році, перевіряють усіх колишніх вищих посадовців того часу.
Про це сказав заступник міністра юстиції, уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина під час засідання круглого столу “Міжнародні зобов’язання України: стан виконання зобов’язань України щодо розслідування та правосуддя в справах Гонгадзе, Подольського та Єльяшкевича”, повідомляє “Укрінформ“.
“Головне слідче управління Генеральної прокуратури продовжує розслідування факту організації та підбурювання до умисного вбивства журналіста Гонгадзе. Також слідчим шляхом перевіряється причетність до вчинення злочину всіх осіб із кола колишніх вищих посадових осіб України та призначено ряд комплексних судових експертиз”, – зазначив Ліщина.
Як відомо, Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. 2 листопада в Таращанському лісі, за 70 км від Києва, було знайдено обезголовлене тіло, в якому друзі і родичі впізнали тіло журналіста. Більшість проведених згодом експертиз підтвердила, що це тіло Гонгадзе.
У лютому 2001 року Генпрокуратура визнала факт смерті журналіста і порушила справу за статтею “Навмисне вбивство”.
15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС – Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова – та призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.
Колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача в січні 2013 року було засуджено до довічного позбавлення волі.
Проте у квітні 2014 року Генпрокуратура розпочала перегляд справи про вбивство Георгія Гонгадзе і перевірку причетності до нього тодішнього президента Леоніда Кучми.
У лютому 2015 року Генпрокуратура поновила досудове розслідування кримінального провадження за фактом організації умисного вбивства журналіста Георгія Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом перевищення влади і службових повноважень особами, які посідали особливо відповідальне становище, що спричинило особливо тяжкі наслідки.