“Слідство.Інфо” покаже фільм-розслідування про журналістку Вікторію Рощину
3 березня в Києві журналістська агенція “Слідство.Інфо” представить фільм-розслідування під назвою “Останнє завдання Віки”, присвячений журналістці Вікторії Рощиній.
Інформацію про це оприлюднили на сайті агенції.

Розслідувачі разом із представниками організації “Репортери без кордонів” та колегами з медіа “Суспільне” і “Ґрати” спільно досліджували обставини перебування Вікторії в російському полоні.
Редакторка й засновниця “Слідства.Інфо” Анна Бабінець зазначила, що після того, як батько Вікторії отримав офіційного листа від міністерства оборони РФ, у якому повідомлялося про смерть дівчини, редакція одразу почала обговорювати можливості проведення розслідування цього злочину, скоєного на території Росії.
Вона розповіла, що головна редакторка агенції Настя Станко, яка тривалий час співпрацювала з Вікторією, намагалася знайти будь-яку інформацію про її долю. Уже через кілька днів команда вирішила розпочати розслідування попри майже нульові шанси отримати дані безпосередньо з РФ. Пізніше стало відомо, що й інші медіа також досліджують цю тему, тож журналісти вирішили об’єднати зусилля. Вони встановили безліч фактів про події, які довелося пережити їхній колезі, й переконані, що світ має дізнатися про нелюдські умови, в яких утримували Вікторію.
Хоча російська сторона обіцяла передати тіло Рощиної під час обміну загиблих, цього не відбулося навіть через пʼять місяців після отримання трагічної звістки. У Координаційному штабі припускають, що РФ може приховувати причини її смерті.
Тим часом українські слідчі з Офісу генерального прокурора, які займаються цією справою, пояснюють, що без тіла журналістки або прямих свідчень її загибелі вони розглядають можливість того, що Вікторія все ще жива й потребує звільнення.
Авторка фільму Яніна Корнієнко розповіла, що редакція отримала свідчення людей, які бачили Віку в Таганрозькому СІЗО, спостерігали за її станом і чули її розмови з російськими тюремниками. За словами Корнієнко, розслідування зосереджене на відстеженні шляху Вікторії після її виїзду з України в серпні 2023 року, коли вона вирушила на окуповані території для підготовки репортажу. Також вдалося з’ясувати, над яким матеріалом вона працювала перед зникненням.
Прем’єрний показ фільму відбудеться 3 березня, о 18:15, у кінотеатрі “Жовтень”. Вхід вільний за умови попередньої реєстрації. Фільм також буде доступний на ютуб-каналі “Слідства.Інфо”.
Нагадаємо, що 20 лютого в центрі Парижа відбулась акція протесту, мета якої – привернути увагу до незаконного утримання 19 українських журналістів Росією. Захід організували через те, що багато з них досі залишаються у вʼязницях, а одну з журналісток, Вікторію Рощину, оголосили померлою в ув’язненні, утім її тіло досі не повернули родині.
Учасники акції виставили 20 трун: одну закриту, для Рощиної, і ще 19 відкритих трун – для інших українських журналістів, яких утримують у російських вʼязницях. Також розгорнули банер з написом: “Українська журналістка померла у вʼязниці в Росії. 19 інших досі там ув’язнено. Чи варто чекати їхньої смерті, щоб діяти?”