Більша частина з 4700 злочинів проти Майдану вже розслідувані – Горбатюк
Більша частина з 4700 злочинів проти Майдану вже розслідувані, повідомлено про підозру 442 особам, винесено дев’ять вироків.
Про це повідомив начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, пише “Українська правда”.
“На сьогоднішній день з тих 4700 злочинів, які розслідувалися слідчими, більша частина злочинів розкрита. Тобто встановлені обставини вчинення цих злочинів, у найкращому варіанті, який у нас є, встановлені і виконавці, і організатори та замовники, і пособники, у тому числі так звана середня ланка, через яких подавалися вказівки”, – сказав він.
За словами Горбатюка, наразі перевіряється на причетність до цих злочинів понад 15 тисяч осіб, у тому числі правоохоронців.
“Повідомлено про підозру 442 особам, з них слідчими генпрокуратури – 298 особам. Щодо 279 осіб обвинувальні акти направлені до суду (з них слідчими – 158). Під вартою перебувають 13 осіб. Їх могло би бути набагато більше, але ви бачите неодноразові випадки зміни запобіжних заходів суддями навіть особам, які підозрювалися у вчиненні трьох убивств і 33 замахів на вбивство і які після зміни запобіжного заходу у квітні 2017 року втекли з України”, – сказав Горбатюк.
Він додав, що на сьогодні 52 особи визнані винними в злочинах проти Майдану. “Щодо них ухвалені обвинувальні вироки. Призначено покарання. До позбавлення волі на сьогодні засуджено дев’ятьох осіб”, – сказав представник ГПУ.
Він додав, що лише за останній рік повідомлено про підозру 42 особам. “З них п’ятьом прокурорам, сімом суддям, 24 правоохоронцям, серед яких один слідчий, та ще п’ятьом тітушкам. До суду направлено 16 обвинувальних актів стосовно 34 осіб. За результатами розгляду судами ухвалено чотири обвинувальні вироки відносно чотирьох осіб. Стосовно трьох це позбавлення волі”, – сказав Горбатюк.
За словами представника ГПУ, безпосередньо за вбивства 73 мітингувальників повідомлено про підозру 56 особам – “починаючи від колишнього керівника держави і завершуючи рядовими правоохоронцями, які звинувачуються в застосуванні зброї чи побитті мітингувальників, що призвело до смерті”.
Нагадаємо, що, за даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали дві з половиною тисячі людей, 104 з них загинули. 48 осіб загинули внаслідок розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. 80 людей дістали поранення саме від обстрілів з боку “Беркуту”.
Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об’єднані в одну велику “справу Майдану”, яка налічує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують убивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).
Нещодавно цифрова реконструкція розстрілів під час Євромайдану, створена американськими дослідниками, підтвердила факт стрілянини по протестувальниках із сектору, де перебували співробітники спецпідрозділу МВС України “Беркут”.