Після арешту Курбедінова кримським адвокатам погрожують – Денісова
Після арешту адвоката Еміля Курбедінова його колеги в окупованому Криму отримують погрози на свою адресу.
Про це заявляє Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Вона висловила переконання, що затримання на п’ять діб Курбедінова пов’язане з його намірами захищати українського моряка Богдана Небилицю. “Зараз, після ситуації з Курбедіновим, кримським адвокатам надходять погрози з боку силових структур окупаційної влади Криму”, – заявляє Денісова.
Водночас Омбудсман запевнила, що від початку слідчих дій 11 грудня кожному полоненому українському моряку буде забезпечено повноцінний захист за рахунок української держави.
“Кожен український військовополонений, який незаконно утримується в Російській Федерації, вже має власного адвоката. Оплата адвокатських послуг здійснюватиметься за договорами, які укладатиме в Москві уповноважена особа МЗС України”, – наголосила Денісова.
Термін дії договорів поширюватиметься на весь період попереднього слідства.
Раніше в офіс кримських адвокатів, зокрема заарештованого окупаційною владою Криму Еміля Курбедінова, спробував проникнути невідомий чоловік.
7 грудня підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі арештував кримського адвоката Еміля Курбедінова на п’ять діб за статтею 20.3 КоАП Росії (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики чи символіки екстремістських організацій) за пост у соцмережі Facebook 2013 року. Курбедінов заявляє, що його затримання відбувалося “з абсурдних підстав” і він не визнає звинувачень в екстремізмі.
Нагадаємо, 6 грудня російські силовики з Центру протидії екстремізму затримали в Криму адвоката Еміля Курбедінова за публікацію посту п’ятирічної давності у Facebook.
Еміль Курбедінов виступає захисником у багатьох справах політв’язнів з Криму. Тиск на адвоката продовжується вже не перший рік: у січні 2017 російські силовики проводили обшуки в офісах Курбедінова і Семедляєва та вилучили оргтехніку. У листопаді цього року до офісу Курбедінова увірвались озброєні силовики в масках, а російський “прокурор” Валентин Чуприна вручив тоді йому “застереження про неприпустимість екстремістської діяльності”.