На Тернопільщині переселенці працюють у швейній, перукарській та взуттєвій майстернях

Дата: 06 Січня 2025
A+ A- Підписатися

На Тернопільщині внутрішньо переміщені особи, які мешкають у соціально-житловому комплексі “Чортків єднає”, працюють у швейній майстерні, перукарській студії та майстерні з ремонту взуття.

Про це розповів директор територіального центру соціального обслуговування Руслан Пліщук у коментарі “Суспільне Тернопіль”.

Алла Шайда. Фото: Суспільне Тернопіль

Він пояснив, що Чортківська міська рада здобула грант на суму 47 тисяч доларів від програми “Мери за економічне зростання”. Ці кошти спрямували на придбання та встановлення обладнання для майстерень. За словами Пліщука, на першому поверсі комплексу “Чортків єднає” розташовані приміщення для швейної майстерні, перукарні та взуттєвої студії.

Швачка-кравчиня Алла Шайда, переселенка з Покровська, зазначила, що проживає і працює в гуртожитку для ВПО з травня 2024 року. Вона розповіла, що місцева влада проводила опитування серед переселенців щодо участі в проєктах і навіть пропонувала можливість змінити професію. Алла звернулася до центру зайнятості, який скерував її на навчання до Рівненського центру професійного навчання. Там її навчили основ крою, шиття та вузлового оброблення.

Усі майстерні працюють з понеділка по п’ятницю. Шайда розповіла, що наразі вона працює в майстерні сама, проте роботи вистачає, а здобута репутація сприяє постійному потоку клієнтів. У майстерні є ще три швейні машинки, і жінка сподівається знайти колегу, яка б приєдналася до роботи.

Нагадаємо, що в місті Хоростків, що на Тернопільщині, створили прихисток для переселенців за фінансування норвезьких донорів, але відкрили його лише через півтора року.

Заступник голови Хоростківської громади Петро Сліпець пояснив, що угоду з іноземними донорами не порушували, а прихисток не використовували через відсутність потреби. Він уточнив, що цей об’єкт розташований у Хоросткові, а його облаштування профінансувала Норвезька рада в справах біженців в Україні. За словами посадовця, будівля розрахована на 50 людей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter