На пільгові кредити на житло претендують 35 тисяч переселенців: які умови

Дата: 24 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

У реєстрі претендентів на отримання пільгового кредиту за програмою “Житло для ВПО” наразі налічується близько 35 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Микола Марчукпередає агентство Укрінформ.

Микола Марчук

Повідомляється, що, щоб узяти участь у програмі, ВПО повинні не мати нерухомості у власності, мати сталий дохід, позитивну кредитну історію та “раніше не брати участі в інших державних програмах”.

“Умови кредитування цілком доступні: мінімальний перший внесок 6%, незмінна ставка за кредитом – 3%, термін кредитування – до 30 років або до досягнення позичальником пенсійного віку”, – зазначив Марчук.

Він також зауважив, що відбір отримувачів пільгових кредитів відбувається рандомно за допомогою комп’ютерної програми орієнтовно раз на 45 днів у прямому ефірі. Під час останніх двох відборів були обрані по 800 переможців.

Як відомо, програма “Житло для ВПО” реалізується Держмолодьжитлом за кошти гранту уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку (KfW).

Від початку повномасштабного вторгнення 1 164 українські родини отримали житло завдяки програмам Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Нагадаємо, додаткові компенсації за програмою “єВідновлення”, на які виділено 15 мільярдів, передбачено тільки для окремих категорій ВПО.

Напередодні в Україні широко обговорювалося питання повернення громадян України на тимчасово окуповані території. Точну кількість таких громадян встановити неможливо. Головна координаторка громадської організації “Донбас SOS” Віолета Артемчук відкинула озвучені раніше цифри деяких політиків як такі, що не відповідають дійсності.

В ефірі “Суспільного” директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова назвала одну з причин, чому громадяни можуть ухвалювати таке рішення, – це тріада проблем, з якими стикаються переселенці: питання житла, фінансового забезпечення та працевлаштування.

 

Правозахисниця також констатувала відсутність правової рамки перехідного правосуддя в Україні.

Напередодні громадські організації в тіньовому звіті для Єврокомісії вказали на проблеми в політиці щодо внутрішнього переміщення і просять владу їх усунути. Вони наголошують, що попри певні законодавчі зміни політика держави щодо ВПО нестабільна – уряд періодично змінює рішення про скорочення або продовження фінансової допомоги, що створює напруженість у суспільстві.

Читайте також: У 2025 році українці зможуть подавати заяви на отримання репарацій за будь-які злочини Росії – Федоров

Раніше правозахисники оприлюднили 11 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах широкомасштабної збройної агресії на 2024 рік. 

Коаліція громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих унаслідок збройного конфлікту, закликала Кабінет Міністрів забезпечити виплату пенсій ВПО на загальних підставах і продовження соціальної підтримки найвразливіших груп.

У Верховній Раді вже зареєстрували законопроєкт № 12301, який вносить зміни до Закону “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (ВПО)” та інших законів України. Парламент планує вдосконалити підтримку 4,6 млн наразі зареєстрованих ВПО та врахувати виклики, що постали після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter