У парламенті розкрили, хто з ВПО отримає компенсації за додатковим фінансуванням “єВідновлення”
Додаткові компенсації за програмою “єВідновлення”, на які виділено 15 мільярдів гривень, передбачено тільки для окремих категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Про це інформує “Економічна правда” з посиланням на голову Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олену Шуляк.
Додаткові компенсації можуть отримати тільки ті переселенці, які перебувають на обліку ВПО, а також ВПО, у яких знищене житло було єдиним обʼєктом житлової нерухомості.
“Збільшення фінансування на компенсації для інших категорій громадян, зокрема не переселенців, допоки не передбачене”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, компенсація за знищене житло надаватиметься лише в разі, якщо це було єдине житлове приміщення ВПО, а інші об’єкти нерухомості, зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, відсутні. Винятком є житло, розташоване на тимчасово окупованих територіях або в зоні активних бойових дій.
Шуляк зазначила, що першочергово за кошт збільшеного фінансування будуть здійснюватися виплати саме за повністю знищене житло. А виплати за пошкоджене – якщо на бюджетних рахунках будуть залишки коштів на це.
Нагадаємо, 4 грудня поточного року Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт № 11028 “Про внесення змін до деяких законів України щодо пріоритетного права деяких категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна”.
Законопроєкт передбачає пріоритетне право на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, за програмою “єВідновлення” відповідно до критеріїв, визначених Кабінетом Міністрів України.
Крім того, у парламенті зареєстрували законопроєкт № 12301, який вносить зміни до Закону “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (ВПО)” та інших законів України. Парламент планує вдосконалити підтримку 4,6 млн наразі зареєстрованих ВПО та врахувати виклики, що постали після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Читайте також: У 2025 році українці зможуть подавати заяви на отримання репарацій за будь-які злочини Росії – Федоров
Напередодні Коаліція організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, підготувала дорожню карту законопроєктів до чергової, дванадцятої сесії Верховної Ради України, яка розпочала свою роботу 3 вересня 2024 року. У цій карті наведено законопроєкти, які депутатам варто ухвалити вже зараз, щоб захистити постраждалих від війни українців, або такі, які не варто ухвалювати без доопрацювання або взагалі не варто ухвалювати, щоб не нашкодити людям ще більше.