Cуд у Криму продовжив арешт кримськотатарському активісту Бекірову
Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя продовжив арешт кримськотатарському активісту Едему Бекірову до 12 квітня.
Про це інформує громадське об’єднання “Кримська солідарність”.
Представник російського слідства на суді клопотав про продовження арешту на підставі того, що в Бекірова є українське громадянство і він “може втекти на територію суміжної держави”.
Адвокат Бекірова Іслям Веліляєв наполягав, що його підзахисний може перебувати під більш м’яким запобіжним заходом, оскільки він раніше не судимий, звинувачується в злочині, докази якого у слідства засновані тільки на свідченнях засекреченого свідка. Також він нагадав про тяжкий стан здоров’я Бекірова. Проте суд залишив Бекірова в СІЗО Сімферополя.
На засіданні суду в четвер Едем Бекіров заявив, що перебування в СІЗО Сімферополя принижує людську гідність і що російське слідство намагається його зламати. Бекіров також заявив про свою невинуватість і нагадав, що в нього перша група інвалідності і він фізично не міг перевозити боєприпаси.
6 лютого дочка Едема Бекірова Елеонора висловила побоювання, що захворювання її батька можуть призвести до летального кінця. За її словами, Бекірову в СІЗО Сімферополя не надають належної медичної допомоги.
Раніше Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що стан здоров’я заарештованого в Криму кримськотатарського активіста Едема Бекірова критичний.
Житель селища Новоолексіївка Херсонської області Едем Бекіров був затриманий російськими силовиками на в’їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Відомо, що він прямував до півострова для відвідування 78-річної матері та родичів. Пізніше його доставили в будівлю ФСБ Росії в Сімферополі. Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці.
Міністерство закордонних справ України висловило “рішучий протест” у зв’язку з рішенням суду.
Раніше адвокат Олексій Ладін повідомив, що Бекірова підозрюють у скоєнні злочину за статтею 222 частиною 2 і 222.1 частиною 2 КК Росії (зберігання і передання вибухових речовин і боєприпасів). Юрист Ліля Гемеджи зазначила, що активісту закидають розповсюдження і транспортування більш ніж 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів.