Підтримка вступу до ЄС досягла рекордного рівня серед українців – опитування
Європейську інтеграцію України підтримують 69% опитаних українців, що на 14% більше, ніж у лютому 2022 року.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.
Опитування проводилося з 29 листопада до 14 грудня 2024 року в регіонах, які контролює український уряд та де не ведуться активні бойові дії. Відповіді дали 1518 респондентів віком від 18 років.
На запитання, яким інтеграційним напрямом має йти України, 69% опитаних вказали вступ до Євросоюзу. Ідею не приєднуватися до жодного союзу підтримали 18% респондентів. Як зазначили соціологи, підтримка вступу до ЄС досягла рекордного рівня за весь період моніторингу Фонду “Демократичні ініціативи”.
Водночас підтримка євроінтеграції на 11,5% вища в групі опитаних віком 18–49 років у порівнянні з учасниками віком від 50 років.
Вступ до ЄС на 16% частіше підтримували ті люди, які до повномасштабного вторгнення проживали в центральних та західних областях України, у порівнянні з жителями південних та східних областей.
Респонденти, які вказали, що живуть за межею бідності, на 18% рідше виступали за вступ України до Євросоюзу, ніж ті, хто вважає себе бідними та умовно заможними.
Щонайменше 32% опитаних серед молоді в Україні хотіли б виїхати проживати за кордон, якби мали таку можливість. Такі результати опитування, яке соціологічна група “Рейтинг” провела на замовлення ОБСЄ. Частіше виїхати хочуть люди зі східних регіонів, малих міст, ВПО, чоловіки, молодь віком 22–25 років та студенти.