З наступного року мешканцям окупованої Луганщини, які не отримали російських паспортів, не виплачуватимуть пенсії
З початку наступного року окупанти позбавлять пенсій жителів тимчасово захоплених територій Луганської області, які не отримали паспорти РФ.
Про це повідомили у Луганській обласній державній адміністрації.
“Окупанти вирішили влаштувати людям похилого віку, що залишаються на захопленій території Луганщини, шантаж грошима. Саме таку ціль переслідують автори рішення, прийнятого так званою “народною радою ЛНР”, – зазначають у Луганській ОДА.
У рішенні йдеться про те, що 1 січня 2025 року забороняється виплачувати пенсії особам, які не мають паспорта РФ. Для отримання документа у місцевих жителів залишилося менш як три тижні – це без урахування низки передсвяткових і вихідних днів.
Окупанти у своїх фотозвітах та телевізійних сюжетах показують захоплені у 2014 році міста, які оминули бойові дії, або пофарбовані багатоповерхівки прифронтових населених пунктів. Рівень життя людей у селі нікого не бентежить. Зокрема, в Борівському, яке належить до Сіверськодонецька, але розташоване доволі віддалено, досі відсутній телефонний зв’язок – як мобільний, так і дротовий.
“Аби зателефонувати на екстрені номери – викликати швидку чи рятувальників – доводиться йти або їхати за 7 км до найближчого таксофону, встановленого у сусідньому населеному пункті”, – розповідають в обладміністрації.
Нагадаємо, росіяни не виплачують пенсії жителям тимчасово окупованих територій, які досягли пенсійного віку. Пенсійні установи на ТОТ завертають людей, посилаючись на відсутність у них документів про трудовий стаж.
Раніше ZMINA повідомляла, що російська влада намагається якомога швидше видати українцям на окупованих територіях паспорти РФ. Без цього людям відмовляють у роботі чи навіть медичній допомозі. Інколи людей змушують публічно відмовлятися від громадянства України задля отримання життєво необхідних послуг.
Одним з найдієвіших інструментів тиску на населення окупованих територій є примусова паспортизація. Українців змушують брати російське громадянство, щоб отримати роботу, освіту, медичну допомогу, життєво необхідні ліки, а також пенсію чи право на володіння майном.