Бранець Кремля Вадим Сірук страждає на часті захворювання та зубний біль через холод у колонії

Дата: 08 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Незаконно засуджений до 12 років позбавлення волі кримський активіст Вадим Сірук має проблеми із зубами та часто хворіє через холод у ВК-2 Салавата Республіки Башкортостан (РФ).

Про це “Кримській солідарності” повідомила дружина політв’язня Ганна Богачова, яка нещодавно побувала на тривалому побаченні з ним.

Вадим Сірук. Джерело: “Кримська солідарність”

“Зараз у Башкортостані холодно, лежить сніг, через що Вадим Сірук та інші ув’язнені часто хворіють. У колонії також майже не буває стоматолога, який міг би прийняти в’язнів”, – йдеться у повідомленні.

У виправній установі є проблеми із харчуванням, основні продукти рідні намагаються передати чоловікові самостійно, але зробити це можна лише раз на три місяці.

Сірук працює шість днів на тиждень у швейному цеху, шиє форму для місцевої нафтопереробної компанії. Попри складнощі, Вадим, за словами дружини, тримається бадьоро.

Він був дуже радий побачити матір та дітей на тривалому побаченні, яке родині дозволили лише вдруге за майже дев’ять років його ув’язнення.

“Дивується, як сильно діти виросли. У його пам’яті нашій дочці Амірі було два роки, а зараз до нього приїхав підліток зі своїми інтересами та захопленнями. Молодша дочка Ханіфа усі три дні побачення не відпускала тата”, – розповіла дружина бранця Кремля.

Чоловік є фігурантом “ялтинської групи” у справі “Хізб ут-Тахрір”, яку правозахисники назвали так за географічним принципом, разом із Рефатом Алімовим, Арсеном Джеппаровим, Муслімом Алієвим, Енвером Бекіровим та Еміром-Усеїном Куку.

12 листопада 2019 року в Ростові-на-Дону відбулося завершальне судове засідання, на якому їм ухвалили вироки. Воно тривало всього 14 хвилин.

Усіх підсудних визнали винними й призначили покарання у вигляді позбавлення волі в колонії суворого режиму: Алімову – вісім років з обмеженням волі на один рік, Алієву – 19 років з обмеженням волі на один рік, Бекірову – 18 років з обмеженням волі на один рік, Сіруку – 12 років з обмеженням волі на один рік, Джеппарову – сім років з обмеженням волі на один рік, Куку – 12 років з обмеженням свободи один рік.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала всіх фігурантів “ялтинської групи” в’язнями совісті та неодноразово проводила громадські кампанії на їхню підтримку.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter