Український Червоний Хрест занепокоєний неправомірним використанням їхньої емблеми

Дата: 06 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Президент Українського Червоного Хреста Микола Поліщук заявив про поширені випадки неправомірного використання емблеми Червоного Хреста. Це стосується передусім приватного транспорту, обʼєктів, товарів, логотипів компаній тощо. На його думку, це послаблює захисну функцію емблеми, особливо під час війни.

Про це він сказав під час пресконференції в Українському кризовому медіацентрі. 

Скриншот з відео УКМЦ

“Будучи у Києві, я дуже часто бачив, як певні мікроавтобуси перевантажували у машини товар, у тому числі сумнівний, і куди надалі везли його невідомо. Нашою емблемою зловживають медики й медичні установи. Якщо він медик, нехай вішає змію, а не наш знак. Це грубе порушення”, – наголосив він.

Микола Поліщук нагадав, що емблема Червоного Хреста — це не просто відмітний знак, а найвідоміший символ захисту у світі. Історія її становлення розпочалась у 1864 році, коли на дипломатичній конференції в Женеві було прийнято конвенцію, яка впровадила червоний хрест як захисну емблему. Відтоді вона використовується як символ захисту духовного та медичного персоналу збройних сил під час війни та розпізнавальний знак приналежності до міжнародного руху в мирний час.

Представник відділу міжнародного гуманітарного права Товариства Червоного Хреста України Олег Желябін теж відмітив, що правила працюють тоді, коли їх поважають.

“Якщо поваги до емблеми немає, і кожний використовує її так, як йому подобається, то наш ворог перестає емблему об’єктивно оцінювати. Таким чином втрачається сенс цієї символіки”, – сказав він.

Зі слів представниці відділу юридичного забезпечення Товариства Червоного Хреста України Ірини Кириленко, окрім Женевських конвенцій та Додаткових протоколів до них, використання емблеми регулюється Законом України “Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні”.

З метою захисту емблеми Український Червоний Хрест проводить постійну просвітницьку та роз’яснювальну роботу серед громадян та організацій, співпрацює з правоохоронними органами та судами для притягнення порушників до відповідальності.

Також ініційовано міжнародну кампанію щодо захисту емблеми Червоного Хреста в соцмережах із залученням 13 країн світу.

Нагадаємо, троє українців — працівники Міжнародного Комітету Червоного Хреста загинули через обстріл РФ села Віролюбівка Костянтинівської громади на Донеччині 12 вересня. Поранені ще двоє працівників.

Раніше під час перевезення волонтерами мешканців прифронтового деокупованого селища Козача Лопань на Харківщині росіяни обстріляли з артилерії автобус гуманітарної місії, а у квітні 2024  року на Херсонщині в районі села Золота Балка соціальний автобус із 16 пасажирами атакував російський дрон-камікадзе.

ZMINA також писала про “Евакуацію під обстрілами: як працюють волонтери на прифронтових територіях, досвід місії “Проліска”.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter