До Міжнародного дня прав людини Кримськотатарський ресурсний центр запускає в соцмережах шторм “Деокупація Криму – повернення прав людини”

Дата: 06 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

До Міжнародного дня прав людини, що відзначається 10 грудня, Кримськотатарський ресурсний центр запускає у соціальних мережах шторм “Деокупація Криму – повернення прав людини”.

Про це громадська організація оголосила на своїй сторінці

 

У центрі закликали усіх охочих розмістити у своїх соцмережах один із плакатів, які були розроблені активістами міжнародного руху за деокупацію Криму та солідарність із кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA та оформлені українським художником Андрієм Єрмоленком.

“Закликаємо всіх долучитися до шторму “Деокупація Криму – повернення прав людини” та поширити один із плакатів на своїх сторінках у соціальних мережах (Facebook, Twitter, Instagram, Telegram), щоб висловити свою солідарність із нашими співвітчизниками на окупованих територіях, які стали жертвами окупаційного режиму, а також сприяти прискоренню легалізації Меджлісу кримськотатарського народу”, – мовиться у повідомленні організації.

У центрі також наголосили, що з початку військової операції Росії із захоплення Кримського півострова у 2014 році “РФ, неправомірно використовуючи своє законодавство з політичною метою, розгорнула на півострові масові репресії щодо кримських татар і проукраїнських активістів.

Читайте також: Кримськотатарська автономія зробить непорушною територіальну цілісність України

3 вересня 2024 року Верховна Рада ухвалила заяву про непохитність державної політики України щодо деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. 

Як відомо, 2023 року Представництво Президента України в АРК спільно з Національним агентством з питань державної служби та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій ініціювало експериментальний проєкт із формування резерву працівників для деокупованих територій.

Станом на кінець травня 2024 року понад 2 500 державних службовців записалися до експериментального проєкту з формування кадрового резерву для деокупованих у майбутньому територій України.

До резерву публічних службовців для Криму можуть записатися всі охочі. Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оприлюднив детальний алгоритм дій для громадян, які бажають зареєструватися до резерву фахівців для роботи на деокупованих територіях.

 Напередодні правозахисники оприлюднили 11 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах широкомасштабної збройної агресії на 2024 рік. Один із кроків для Кабінету Міністрів у цьому списку – визначити державну стратегію відновлення державної влади та реінтеграції населення деокупованих територій України.

Правозахисники констатують, що попри понад десять років війни РФ, Україна на державному рівні не розробила політики, що мають забезпечити ефективне відновлення владних інститутів на територіях, які перебували під тривалою окупацією, та реінтеграцію населення деокупованих територій.

Йдеться про систему дій, які держава має вжити для формування нормативної бази перед деокупацією, щоб і мешканці ТОТ та іншої території України мали чітке розуміння, яким буде їхнє майбутнє після звільнення територій від російської окупації. Також держава має визначити, якою після деокупації буде політика щодо документів, виданих в окупації, зокрема судових рішень, документів, що посвідчують право власності, чи будуть запроваджені заходи з очищення влади (люстрації), як працюватимуть на звільнених територіях соціальна, освітня, медична системи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter