В Грузії на тлі масових протестів зі служби звільняються силовики, дотичні до розгону демонстрантів
В Грузії кілька представників силових відомств, дотичних до розгону акцій протесту в столиці, оголосили про рішення подати у відставку. Водночас МВС Грузії спростовує поширену в ЗМІ та соціальних мережах інформацію про численні звільнення силовиків.
Про це повідомляє кореспондент ZMINA з Грузії.
Так, Міністерство внутрішніх справ Грузії 5 грудня заявило, що поширена в “різних ЗМІ та соціальних мережах” інформація про те, що співробітники різних підрозділів МВС залишають свої посади у відомстві, “є повною неправдою та спрямована на дискредитацію МВС як відомства та його працівників”.
“Цілеспрямоване поширення неправдивої та неперевіреної інформації окремими ЗМІ та представниками політичних угруповань сприяє підриву іміджу МВС як державного інституту в суспільстві”, – йдеться в заяві міністерства.
Водночас відомство у своїй заяві підтверджує, що “співробітник МВС – начальник відділу оперативного планування Управління особливих завдань Іраклій Шаїшмелашвілі звернувся до міністра внутрішніх справ з особистою запискою про відставку”.
Саме цей департамент займається безпосередньою підготовкою розгону акцій протесту.
Напередодні Шаїшмелашвілі опублікував на своїй фейсбук-сторінці заяву про відставку, це повідомлення також опублікували кілька медіа.
“Прошу звільнити мене з посади за сімейними обставинами та звільнити з лав МВС Грузії”, — написав він. Під постом у соцмережі він також опублікував прапори Грузії та Євросоюзу.
Також про своє звільнення з посади заявив залишив начальник батумського управління морської безпеки берегової охорони Гоча Берідзе. Він стверджує у дописі на фейсбуці, що разом із Шаїшмелашвілі звільнилися четверо його заступників, 16 інструкторів спецназу, начальник та 12 співробітників служби психологічної підготовки, а також вся команда операторів водометів – 16 осіб.
У коментарі ZMINA Ніколас Чхаідзе, науковий співробітник бакинського мозкового Центру Топчубашова, який живе в Тбілісі й спеціалізується на Росії, Україні, Південному Кавказі, зауважив, що такі спростування від влади схожі на російські методички. Адже такі підходи вони використовують регулярно.
“Вони знають, що дискредитовані за багатьма напрямами, і тому кажуть неправду, щоб зберегти обличчя. Вони кажуть неправду навіть для свого внутрішнього користування. Вони, як завжди, намагаються сказати, що є лише наша правда, і наша правда — головна правда. А все інше неважливо”, – зазначив експерт.
Нагадаємо, після рішення керівної партії “Грузинська мрія” відмовитися від переговорів з Євросоюзом щодо вступу до 2028 року в Грузії почалися масові протести. Протести тривають з кінця листопада. Поліція застосовує силу проти учасників протестів. За цей час затримали понад дві сотні протестувальників. Останні два дні акція навпроти грузинського парламенту проходить без застосування силових методів. Але відбуваються арешти опозиційних діячів.
Причиною невдоволення грузинів стали результати виборів до парламенту та зміна політичного курсу уряду, що до 2028 року відмовився вести переговори щодо євроінтеграції. Разом з цим грузинська влада розповідає громадянам, що протести нібито інспіровані ззовні й уже йдуть за “українським сценарієм”.