Ексглава Єврокомісії запропонував для України формат “часткового членства” в ЄС
Експрезидент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер висунув ідею “часткового членства” України в Європейському Союзі, оскільки для повноцінного вступу до ЄС необхідно ще дуже багато трансформацій.
Про це інформує “Європейська правда” з посиланням на німецьке агентство DPA.
Жан-Клод Юнкер, який очолював Європейську комісію у 2014–2019 роках, запропонував ідею “часткового членства” України в ЄС – у форматі, що Україна братиме участь у частині внутрішніх процесів у ЄС та зустрічах, але не матиме права голосу.
“Україна не зможе стати членом ЄС дуже швидко… В Україні ще багато нерозв’язаних проблем, від корупції до сфери верховенства права, з якими потрібно розібратися, перш ніж можна буде серйозно говорити про вступ України”, – сказав він.
На його переконання, для України такий формат “частково членства” став би сигналом про визнання європейськими партнерами її євроінтеграційної роботи.
Схожа заява пролунала від Юнкера рік тому: колишній очільник Єврокомісії заявив, що європейські партнери не мали б давати українцям “неправдивих обіцянок” щодо швидкого вступу до ЄС та що країна поки не готова до членства, зокрема через “корупцію на всіх рівнях суспільства”.
Під час представлення внутрішнього Плану стійкості у Верховній Раді президент Володимир Зеленський заявив, що на початку 2025 року Україна розпочне перші переговори щодо вступу до ЄС. За його словами, скринінг українського законодавства вже на фінішному етапі.
Напередодні громадські організації в тіньовому звіті для Єврокомісії вказали на проблеми в політиці щодо внутрішнього переміщення і просять владу їх усунути. Вони наголошують, що попри певні законодавчі зміни політика держави щодо ВПО нестабільна – уряд періодично змінює рішення про скорочення або продовження фінансової допомоги, що створює напруженість у суспільстві.
Автори тіньового звіту також наголосили, що в українському законодавстві досі немає визначення категорій осіб, постраждалих від збройної агресії проти України, та комплексної системи компенсації шкоди, спричиненої збройною агресією проти України.