У Чаді серед суданських біженок шириться практика каліцтва жіночих статевих органів

Дата: 18 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Правозахисні організації занепокоєні поширенням практики калічення жіночих статевих органів серед суданських біженок, які перебувають у місцях компактного проживання на території Чаду.

Про це повідомляє The Guardian.

Фото: Zohra Bensemra / Reuters

Попри те що цю практику заборонено як у Судані, так і в Чаді, вона все ще здійснюється таємно. За даними ЮНІСЕФ, близько 87% суданських жінок віком від 14 до 49 років постраждали внаслідок калічення статевих органів, що є одним з найвищих показників у світі.

FGM (Female genital mutilation) – це процедура, що охоплює навмисне ушкодження або зміну жіночих статевих органів без медичних показань. Вона викликає сильний біль, створює серйозні загрози для здоровʼя жінок та дівчат і часто проводиться в неналежних умовах за допомогою нестерильних інструментів.

Міжнародний гуманітарний працівник, який побажав залишитись анонімним, зазначив у коментарі виданню The Guardian, що боротьба з FGM ускладнена через глибоко вкорінені переконання, що ця практика є важливою частиною життя дівчинки. Він також підкреслив, що ця ситуація відбувається на тлі насильства, якого зазнають суданські жінки та дівчата.

Він пояснив, що попри заборону люди однаково продовжують здійснювати ці операції в таємниці. Працівник зазначив, що часто стає відомо про випадки калічення, коли жінки звертаються до лікарень із супутніми проблемами або коли щось іде не так і дівчат доставляють до клінік з ускладненнями, такими як кровотеча.

“Рівень насильства щодо суданських жінок та дівчат загалом є дуже високим. Наприклад, матері можуть ляпасами карати дочок, які плачуть під час вакцинації, але водночас дозволяти синам плакати. Це вражає. Вони надзвичайно жорстокі до дівчат”, – додав він.

Крім того, голова неурядової організації Mercy Shadows Гоуіда Ібрагім, яка працює з біженцями в Чаді, вказала, що такі показники пов’язані з тим, що жінки та дівчата зазвичай найбільше страждають під час збройних конфліктів.

“У періоди воєн цілі громади стають більш жорстокими, і маленькі дівчата часто є першими потерпілими”, – зазначила вона.

Нагадаємо, що внаслідок операції з жіночого обрізання в щонайменше п’яти країнах Африки, де це дозволено, щорічно помирає понад 44 тисячі жінок та дівчат.

Після “обрізання” жінки втрачають чутливість; операція часто призводить до депресії або посттравматичного розладу. Виникають і ускладнення: інфекції, незагойні рани, проблеми із сечовипусканням. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter