Понад 300 постраждалим від сексуального насильства під час війни виплатили репарації

Дата: 14 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Більше ніж 300 українців отримали виплати в межах проєкту, спрямованого на проміжні репарації постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з війною.

Про це повідомила урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко під час презентації проєкту.

Ілюстративне зображення. Фото: “Факти”

За словами Левченко, до проєкту вже подали 535 заяв, і їхня кількість щотижня зростає. Найбільше заяв подали чоловіки – 300, жінки подали 224 заяви, а також отримали 9 заяв від дівчат і 2 – від хлопців.

На сьогодні 308 постраждалих вже отримали виплати: серед них 157 чоловіків, 150 жінок і один хлопчик. Заявки, що стосуються випадків насильства, вчиненого після початку повномасштабного вторгнення, складають 260 із загальної кількості задоволених заяв, тоді як 48 заяв пов’язані з подіями до цього періоду.

Найбільше заяв надійшло з Херсонської області – 147. Також зверталися жителі Донеччини (51), Київщини (32), Запоріжжя (18), Луганщини (12). Крім того, надійшли три заяви з Криму і дві з території РФ.

За потреби постраждалі можуть скористатися допомогою кейс-менеджерів, які підтримують їх у питаннях отримання медичної, правової та соціальної допомоги. Подати звернення можуть усі, хто постраждав від тяжких форм сексуального насильства, пов’язаного з воєнним конфліктом через агресію Росії проти України, починаючи з лютого 2014 року.

Розмір виплати для постраждалих від сексуального насильства внаслідок війни становитиме 3000 євро. Фонд Global Survivors Fund, що фінансується урядами різних країн, виплачуватиме ці репарації в рамках пілотного проєкту. Оскільки Київ ще не має необхідної законодавчої бази, з державного бюджету ці виплати наразі не здійснюватимуться.

Міжнародний фонд планує діяти таким чином: спочатку збирати дані від постраждалих, перевіряти правдивість свідчень і відповідність критеріям СНПК. У разі відповідності кожному потерпілому буде нараховано виплату в розмірі 3000 євро.

Раніше ZMINA писала, що реальна кількість постраждалих внаслідок сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, може бути більша за офіційну у десять разів. 

Нагадаємо, що наприкінці травня 2024 року відбулася перша офіційна презентація проєкту, який передбачає на умовах анонімності підтримку та надання невідкладних проміжних компенсацій потерпілим. Уряд обіцяв допомогти 500 вцілілим. Спеціалізовані групи правоохоронців виявили факти сексуального насильства на окупованих територіях Донецької, Запорізької, Київської, Чернігівської, Херсонської, Харківської та Миколаївської областей. Вдалося опитати понад 20 тисяч цивільних. На основі зібраних свідчень, а також доказів більше ніж 50 російським військовослужбовцям повідомили про підозру. 

Читайте також: Сексуальне насильство під час війни: як забезпечити справедливість для постраждалих

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter