ЄСПЛ почав позитивно оцінювати виконання рішень суду Україною
У Європейському суді з прав людини позитивно оцінюють динаміку співробітництва з урядом України в частині виконання рішень суду.
Про це з посиланням на керівника генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістоса Гіакумопулоса повідомляє “Укрінформ”.
Про покращення ситуації в питанні співробітництва України з Європейським судом з прав людини Гіакумопулос сказав, коментуючи доповідь Комітету міністрів РЄ щодо імплементації рішень ЄСПЛ у 2018 році.
“Щодо України комітет зміг закрити 318 справ, що стало результатом тісного співробітництва та посилення комунікації з владою, включно з ефективним покращенням інформування про справи стосовно окремих осіб”, – заявили в Раді Європи.
Прогресу у взаємодії уряду України і ЄСПЛ вдалося досягти завдяки проведенню важливої судової реформи, зокрема й у межах Плану дій Ради Європи для України, додають журналісти.
Найбільша кількість справ проти України, які закрили в ЄСПЛ минулого року, стосувалася неправомірно довготермінового утримання осіб. Усього Комітет міністрів Ради Європи закрив за минулий рік 2705 справ, які перебували на розгляді в суді та стосувалися найбільш вагомих проблем у порушенні прав людини.
Як відомо, ще у 2017 році Україна була лідеркою за кількістю скарг проти неї в ЄСПЛ. Уже через рік, у 2018, нас у цьому рейтингу посунули Туреччина, Росія та Румунія. Водночас експерти зазначали, що зменшення пов’язане з безпрецедентним рішенням “Бурмич та інші проти України”, за яким ЄСПЛ викреслив зі свого реєстру понад 12 тисяч скарг на Україну про системне невиконання рішень національних судів, передавши їх розгляд у Комітет міністрів. Таким чином, якщо не брати до уваги групу “Бурмич та інші”, кількість решти справ у Європейському суді з прав людини лише зросла.
Нагадаємо, що у березні цього року ЄСПЛ визнав українське довічне позбавлення волі порушенням прав людини.