Уряд підвищив граничні ціни на високофункціональні протези, які отримують військові

Дата: 06 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Уряд підвищив граничні ціни на високофункціональні протези нижніх кінцівок для військових – учасників бойових дій. 

Про це розповіли в Мінсоцполітики. 

Ілюстраційне зображення. Фото: фейсбук-сторінка Medical Center Orthotics & Prosthetics

Безоплатно отримати протези можна від таких виробників, як Otto Bock, Ossur, Proteor, Blatchford та інших, кажуть посадовці. 

Ціни збільшать на: 

  • протез стегна модульного типу з колінним вузлом з електронним керуванням (з 1,2 мільйона гривень до 1,7 мільйона);
  • протез після вичленення в тазостегновому суглобі модульного типу з колінним вузлом з електронним керуванням (з 1,4 мільйона гривень до понад 2 мільйонів).

Посадовці кажуть, що нові ціни розраховували, ґрунтуючись “на детальному аналізі калькуляцій протезних підприємств, що співпрацюють з державною програмою забезпечення високофункціональними протезами”. 

Цьогоріч через зволікання посадовців з підвищенням граничних цін на високофункціональні протези їх публічно почали критикували ветерани та військові. Голова Патронатної служби “Азову” Олена Толкачова розповідала, що поранені та благодійники змушені самотужки шукати кошти на якісні протези.

Щодо очікуваних військовими цін на протези, то Толкачова казала, що, наприклад, ринкова ціна водостійкого, функціонального протеза з електронним коліном сягає 4 мільйонів гривень. Проблеми виникають і з різними видами протезування. Згідно із законодавством, біонічний протез верхньої кінцівки можна встановлювати відразу, а от із протезуванням ніг потрібно, як наголошувала військова, “пройти ще те випробування від уряду”

Ба більше, Толкачова розповіла, що на зустрічах з посадовцями Мінсоцполітики чула, як ті пропонували пораненим військовим “навчитися спершу керувати автомобілем, а вже потім претендувати на “мерседес”, натякаючи на протези. Детальніше про це можна прочитати за посиланням

В уряді не коментували, чи пов’язане рішення про зміну цін на протези з критикою. 

Нагадаємо, поранені українські військові скаржились, що не можуть отримати реабілітаційні послуги в Україні через фізичну недоступність будівель. Також більшість поранених військових розповіли, що лікувалися за власні кошти чи гроші родини. 

У підсумку понад третину опитаних ветеранів, які несуть службу, не задоволені отриманими медпослугами. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter