В Україні за тиждень зареєстрували понад 110 тисяч випадків захворювання на грип та COVID – МОЗ

Дата: 06 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Із 28 жовтня до 3 листопада в Україні виявили понад 110 тисяч нових випадків захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19. Серед захворілих – 65 тисяч дітей.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Фото: Freepik

За цей період понад 2500 людей госпіталізували, з яких половину становили діти. Наразі рівень епідемії перевищений лише в Тернопільській області.

Минулого тижня COVID-19 діагностували майже в тисячі громадян, з яких 234 – госпіталізували. Найбільше випадків зараження коронавірусом зафіксували в Черкаській і Полтавській областях.

З початку епідемічного сезону, який стартував 30 вересня, понад пів мільйона людей перенесли ГРВІ, грип або COVID-19. Водночас COVID-19 підтвердили в більш ніж 10 тисяч осіб, а 37 українців померли через ускладнення.

МОЗ наголошує на важливості вакцинації як найнадійнішого способу захисту від грипу та COVID-19. Щеплення можна зробити одночасно або з невеликою перервою. Вакцинація проти COVID-19 є безоплатною та здійснюється адаптованими до омікрон-варіанту вакцинами. Для отримання щеплення рекомендується звернутися до свого сімейного лікаря.

Також рекомендується вакцинація проти грипу, особливо для медиків, освітян, правоохоронців, вагітних, людей з хронічними хворобами, дітей до п’яти років та осіб віком від 60 років. Станом на 3 листопада щеплення проти грипу зробили 64 242 людини.

Нагадаємо, вакциновані люди переносять COVID-19 значно легше. Новий штам FLiRT відрізняється швидшим переданням, що й призводить до зростання кількості випадків.

FLiRT є підвидом уже відомого штаму Omicron. Завдяки певним мутаціям у білку-шипі цей вірус краще зв’язується з клітинами організму і може уникати імунної відповіді. Це означає, що FLiRT здатний швидше атакувати ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть ті, хто раніше був вакцинований. Однак імунітет, набутий після вакцинації, знижує ризик ускладнень під час хвороби.

ВООЗ поки не дає остаточної оцінки небезпеки штаму FLiRT, але підкреслює важливість моніторингу на рівні кожної країни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter