Родичі людини, яка отримала статус зниклої безвісти за особливих обставин, можуть отримувати такий вид державної допомоги, як пенсія у зв’язку з втратою годувальника. Уявімо, що зникла особа має перелічених близьких родичів. Хто з них має право на таку пенсію?
Насправді ні. Право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника мають непрацездатні члени родини людини, зниклої безвісти за особливих обставин. Такими членами сім’ї можуть бути: чоловік або дружина, батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або пенсійного віку (60 років, 63 роки); діти, які не досягли 18 років, або старші за цей вік, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років; діти, які навчаються за денною формою навчання, але лише до досягнення ними 23 років; діти-сироти — до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні; чоловік або дружина, а в разі їхньої відсутності — один із батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною померлого годувальника до досягнення нею 8 років; пасинок і падчерка, якщо вони не одержували аліментів від батьків; усиновлені діти. Під цю категорію підходить лише 17-річна донька. Детальніше читайте тут.
Правильно. Право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника мають непрацездатні члени родини людини, зниклої безвісти за особливих обставин. Такими членами сім’ї можуть бути: чоловік або дружина, батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або пенсійного віку (60 років, 63 роки); діти, які не досягли 18 років, або старші за цей вік, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років; діти, які навчаються за денною формою навчання, але лише до досягнення ними 23 років; діти-сироти — до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні; чоловік або дружина, а в разі їхньої відсутності — один із батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною померлого годувальника до досягнення нею 8 років; пасинок і падчерка, якщо вони не одержували аліментів від батьків; усиновлені діти. Під цю категорію підходить лише 17-річна донька. Детальніше читайте тут.