З липня по листопад у Білорусь залетіло 106 дронів – Гаюн

Дата: 01 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

У ніч проти 1 листопада в Білорусь з України залетіли щонайменше десять російських дронів-камікадзе типу “шахед”. В країні працювала протиповітряна оборона та авіація. Загалом з липня по листопад туди вже залітало 106 дронів.

Про це повідомляє моніторингова група “Беларускі Гаюн”.

Фото: Aleksandr Gusev/PACIFIC P/SIPA

За даними групи, дрони летіли через “коридор” між Славутичем та Припʼяттю, а також помічені в районі Лоєва (Гомельська область), де пройшли понад 120 км на півдні Білорусі, після чого повернулися до України через Овруч.

Перший безпілотник пройшов через Славутич о 23:51 у напрямку Комарина на Гомельщині. Наступні п’ять заходів фіксували після півночі й до близько другої години ночі. Іноді через кордон одночасно заходила група “шахедів” – по два або більше, тому мінімальна оцінка в десять дронів за ніч може бути заниженою.

Наприклад, о 1:17 група дронів проникла до Білорусі в районі Лоєва і взяла курс на Хойники, а далі – на Мозир, хоча подальша їхня доля невідома. Тим часом, за інформацією “Беларуского Гаюна”, близько другої години ночі в Мозирському районі працювала протиповітряна оборона, яка, ймовірно, збила декілька з цих дронів.

Також є відомості про втрату сигналу від двох дронів у Лельчицькому районі Гомельської області. Вони пролетіли понад 120 км на півдні Білорусі, проте один з них пізніше повернувся до України, пройшовши через район Овруча о 3:33.

Крім того, о 1:40 з аеродрому “Барановичі” піднявся винищувач, який патрулював на південному сході країни до 3:30 ночі.

Нагадаємо, що російські дрони залітають і до інших країн. Так, влада в Румунії підготувала законопроєкт, що в разі ухвалення парламентом дозволить військовим збивати безпілотники, які порушують повітряний простір. 

Документ передбачає, що безпілотні літальні апарати, найчастіше дрони, можна знищити, знешкодити або взяти під контроль залежно від рівня загрози, яку вони становлять. Знищення вважають найрадикальнішим засобом впливу.

Російські безпілотники, що атакують Україну, не вперше порушують повітряний простір Румунії, яка є членом НАТО. У румунських прикордонних селах військові звели укриття для місцевих та почали розсилати сповіщення про атаки ще торік.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter