У кримського татарина, бранця Кремля Руслана Абдурахманова різко погіршився стан здоров’я

Дата: 08 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

В українського громадянина, кримського татарина Руслана Абдурахманова, засудженого до п’яти років ув’язнення за нібито участь у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана, різко погіршився стан здоров’я – рідні домагаються його звільнення. 

Про це виданню ZMINA повідомила дружина політв’язня Феріде.

Зараз чоловіка утримують у виправній колонії №5 у Моршанську Тамбовської області РФ.

Жінка розповіла, що у 2022 році Руслан переніс мікроінсульт. У Мелітополі він пройшов повне обстеження, виявили у спинному відділі хребта чотири грижі, у шийному – чотири, причому дві з них потребували видалення, оскільки перекривали судини, які йдуть до головного мозку. Це й було причиною мікроінсульту.

Кримському татарину призначили операцію, у березні він почав готуватися до диспансеризації, але 18 квітня Руслана викрали з дому російські силовики.

“Тобто лікування ми до кінця не довели. Коли чоловіка тримали у ФСБ, у нього повністю відмовила нога через невралгію, він почав часто втрачати свідомість”, – розповіла Феріде.

Йому призначили диклофенак і вітаміни, тобто лікували наслідки, а не причину хворобливого стану.

Після суду та вироку Руслана перевели до Сімферопольского СІЗО-2, відомого своїми жорстокими умовами утримання. Чоловіку там не давали ні сідати, ні лягати вдень до відбою. Він важко переносив такий режим.

“Згодом у нього стався другий мікроінсульт, після цього з’явилася сильна задишка. У листах він мало що писав, ви ж розумієте, але знаю, що лівий бік у нього німіє, лікування він не отримує”, – каже дружина політв’язня. 

Потім чоловіка перевели до Челябінської області. Там одразу кинули у карцер. Зараз чоловіка вже близько трьох місяців утримують у Тамбовській області. Після багаторазових скарг на здоров’я його помістили в ЛВЗ (Ред. – лікувально-виправний заклад), туди мають приїхати лікарі. Тобто жодних обстежень ще не було, каже дружина.

До того ж у Руслана з’явився псоріаз – хвороба, що виникає на нервовому ґрунті й вражає не лише шкіру, але й внутрішні органи людини.

Передати якісь ліки родина не може, є можливість лише переказувати гроші на рахунок магазину, який працює на території колонії. Телефонувати йому дружина не може, оскільки разом із дітьми виїхала з Криму й живе в Україні. Листування йде через родичів у Криму. 

“Зараз головне – повернути Руслана з ув’язнення за станом здоров’я, тому що, боюся, він може й не витримати в колонії. Йому треба лікуватись, а в колонії для цього немає жодних умов”, – каже Феріде.

Окрема розмова – це харчування в колонії. Як розповів дружині Руслан, здебільшого в’язнів годують кашею з рибою, вона зазвичай з головами, кістками, напівсира, неможливо навіть ложку з’їсти.

Грошей, які рідні мають право перевести ув’язненому на місяць, на покупку достатньої кількості їжі не вистачає.

“Головне, чого ми хочемо зараз, щоб Руслан якнайшвидше повернувся додому, щоб його вилікувати й щоб він був з нами”, – говорить Феріде.

Руслана Абдурахманова викрали росіяни навесні 2022 року. 18 квітня до будинку Абдурахманових у селі Азовське Генічеського району увірвалися озброєні автоматами люди у балаклавах, із нашивками “ДНР” та російськими прапорами. Після побиття кримського татарина затримали, допитували у ПТУ №17 Генічеська, катували. Потім перевезли до Сімферополя, допитували у будівлі ФСБ. Через постійний тиск, погрози та побоювання за рідних чоловік обмовив себе.

9 серпня 2022 року Абдурахманова незаконно засудили до п’яти років колонії суворого режиму, апеляцію на вирок сторона захисту через тиск ФСБ РФ відхилила.

З серпня 2022-го по 10 січня 2023-го Руслана утримували в СІЗО №2 Сімферополя в жорстких умовах, після чого етапували в Челябінську область Росії до Верхньоуральської в’язниці.

Згодом перевели до колонії суворого режиму у Моршанську Тамбовської області.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що незаконне “міністерство охорони здоров’я” у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим повідомило дружині тяжко хворого громадянського журналіста Амета Сулейманова, що він не перебуває в черзі на операцію із заміни серцевого клапана, а стоїть у списку очікування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter