Російського суддю підозрюють в ухваленні незаконного вироку українському військовополоненому

Дата: 29 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

Служба безпеки України заочно повідомила про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, зокрема в ухваленні незаконного вироку та позбавленні права на справедливе й незалежне судове розслідування, російському судді Сергію Образцову. Він судив українського військовополоненого Владислава Плахотніка.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Фото: пресслужба російського суду

Росіянину Образцову 50 років. За освітою він юрист, закінчив Далекосхідний юридичний інститут міністерства внутрішніх справ РФ. У 2022 році російський президент призначив його спочатку суддею Тимовського районного суду в Сахалінській області, а з грудня 2023-го – у Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону. 

Російського суддю підозрюють в тому, що 3 травня 2024 року він порушив рішення міжнародних організацій, зокрема Конвенцію про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, і незаконно відправив за ґрати на 18 років українського військовополоненого Владислава Плахотніка. Окупанти інкримінували йому участь у терористичній організації (ст. 205.5 КК РФ) та навчання терористичній діяльності (ст. 205.3 КК РФ). 

18-річний Плахотнік у липні 2023 року уклав контракт із 12 бригадою оперативного призначення Нацгвардії. Захисник обіймав посаду водія інженерно-позиційного відділення інженерно-саперного взводу 6 батальйону спеціального призначення. Для виконання бойового завдання 1 жовтня 2023 року його відрядили до оперативно-тактичного угрупування військ “Лиман”.

У статусі військовослужбовця ЗСУ в грудні 2023 року Плахотнік потрапив у полон на території Серебрянського лісництва в селі Діброва Луганської області.

За ухвалення незаконного вироку судді Образцову загрожує від 8 до 12 років ув’язнення. 

Нагадаємо, що правозахисники просять світ ввести санкції щодо суддів, які вчиняють репресії у Росії та на окупованих російської армією територіях. Щонайменше 600 російських суддів в окупованому Криму беруть участь у політичних переслідуваннях. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter