Більше сотні підприємств у Києві на день відмовляться від поліетилену
Понад 100 магазинів, супермаркетів, аптек, громадських організацій та інших установ у Києві на день відмовляться від використання поліетиленових пакетів у межах акції “День без поліетилену в Україні”.
Про це повідомляють активісти організації “Zero Waste Alliance Ukraine” у Facebook.
Акцію активісти реалізують разом з міською владою, Міністерством екології та природних ресурсів України, а також міжфракційним об’єднанням ВРУ “Зелена енергія змін”. Відмовитися від пакетів закликали не тільки підприємства, але й звичайних киян та гостей столиці.
“Саме цього дня спробуйте повністю відмовитися від пластикових пакетів і скористайтеся екоторбинками. Ми сподіваємось, що поступово побутове використання таких пакетів зменшуватиметься і не обмежуватиметься одним днем акції”, – закликав людей начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований.
У КМДА нагадали, що, за даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. Водночас щороку до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, зокрема пакетів. Морські жителі ковтають шматочки пластику, що може призвести до смерті.
“За даними Всесвітнього фонду природи, людина за день ковтає одну кредитну картку, за місяць – один пластиковий вішак для одягу. Це все мікропластик, який потрапляє в організм людини через воду та їжу”, – додали у відомстві.
Як відомо, сміття, яке залишають після себе люди, вчені знаходять у найрізноманітніших точках світу. Нещодавно влада Непалу відправила спеціальну експедицію на найвищу гору планети Еверест, щоб прибрати звідти пластик та мертві тіла, які її засмічують. Комерційний альпінізм на Еверест за останні десятки років набув масового характеру: станом на початок липня минулого року на найвищу гору світу піднялися понад 9 тисяч людей, які залишають після себе тонни відходів. Пластиковий пакет знайшли й в найглибшій точці світу – Маріанському жолобі.
Нещодавно Всесвітній фонд дикої природи (World Wildlife Fund) запустив у Facebook найдовшу у світі онлайн-трансляцію, щоб показати розкладання пластику. За розрахунками експертів, за розкладанням пластикової пляшки у піску люди зможуть спостерігати декілька сотень років.
Якщо проблеми екології турбують вас, то спробуйте зробити перший крок та почніть використовувати чат-бота, який навчить вас правильно сортувати сміття.