У Росії затвердили вирок незрячому політв’язню Олександру Сізікову: незабаром його мають відправити у в’язницю

Дата: 14 Вересня 2024
A+ A- Підписатися

Апеляційний військовий суд РФ затвердив вирок у 17 років реального ув’язнення політв’язню, кримчанину Олександру Сизікову, який має інвалідність по зору: незабаром його відправлять у в’язницю.

Про це “Кримській солідарності” розповіла юристка, правозахисниця Лілія Гемеджи.

Олександр Сізіков. Джерело: Кримська солідарність

Сізіков – фігурант так званої “четвертої Бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір”. Під час засідання судді також залишили чинним рішення Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону для Аліма Суф’янова та Сейрана Хайрединова – по 12 років позбавлення волі.

Сторона захисту вказала, що вироком суду першої інстанції не роз’яснено питання про те, чи може Сізіков перебувати у виправних установах через сліпоту та інвалідність першої групи.

Попри це, апеляційний суд не лише затвердив вирок, але й вирішив, що його захворювання не перешкоджає відбуванню строку у в’язниці.

Після засідання 13 вересня Сізіков поїхав додому. Запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, який застосовується до нього зараз, буде чинним, допоки федеральна служба виконання покарань РФ не отримає ухвалу суду з печаткою. Після цього розпочнеться процедура приміщення Сізікова спочатку в СІЗО, а потім етапом у в’язницю.

“Вважаю, що це не просто жорстоко, це незаконно”, – заявила Гемеджі.

Олександр Сізіков – фігурант “четвертої бахчисарайської справи “Хізб ут-Тахрір”. Він народився 12 жовтня 1984 року в Сімферополі. Згодом переїхав до села Тургенєвка Бахчисарайського району, де навчався в місцевій школі. У 2002 році вступив до Севастопольського національного технічного університету на факультет ТАМПТ за напрямом “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”.

Після закінчення навчального закладу знайшов роботу, щоправда не за фахом: працював на будівництві. Пізніше влаштувався помічником оператора на заправці в Севастополі. 2006 року Олександр прийняв іслам.

2009 рік для Сізікова видався складним. У червні його збила автівка, коли він їхав на велосипеді. Того ж року пройшов курс реабілітації тривалістю півтора місяця і отримав першу групу інвалідності. Відтоді в повсякденному житті йому допомагали односельці та імам Едем Смаїлов, аж допоки самого імама не затримала ФСБ і не звинуватила в тероризмі.   

З арештом свого імама Сізіков не міг змиритися, тому він з допомогою двох пенсіонерок виходив на одиничні протести у квітні 2019, травні 2020 року та відвідував судові процеси. 

Олександра затримали 7 липня 2020 року, після обшуків у помешканні його друзів. ФСБ вважає, що Сізіков “заснував 2015 року терористичний осередок “Хізб ут-Тахрір”, а Алім Суф’янов та Сейран Хайредінов стали членами цього осередку. Як докази провини Сізікова російська спецслужба наводить знайдені під час обшуку книжки релігійно-політичного об’єднання. Утім, вони не надруковані шрифтом Брайля.

Незаконна “суддя” Київського районного суду в Сімферополі Ольга Кузнецова у день затримання громадянина України обрала домашній арешт як запобіжний захід. 

“Суд не побачив підстав для звільнення, вважаючи, що послаблений запобіжний захід не забезпечить належного судового розгляду підсудного та суперечитиме рівності приватного та суспільного інтересів. Пом’якшений захід не відповідатиме також інтересам правосуддя в частині вчасного розгляду справи”, – написала Кузнецова у своєму рішенні. “Суддя” заборонила чоловікові листування, доступ до інтернету та телефонні розмови з будь-ким, окрім батьків та лікарів.   

14 жовтня того ж року “суд” ухвалив рішення відправити Сізікова на місяць на стаціонарну судово-психіатричну експертизу в Севастопольську міську психіатричну лікарню.

Нагадаємо, 14 лютого 2003 року на закритому судовому засіданні Верховний суд РФ визнав терористичною ісламську політичну партію “Хізб ут-Тахрір”. Ця релігійна організація легально діє в Україні, зокрема в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим. Росія всупереч міжнародному гуманітарному праву використовує в Криму своє кримінальне законодавство.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що окупанти незаконно утримують у Криму щонайменше сімох політв’язнів з інвалідністю. Крім Сізікова, це Зекір’я Муратов, Тимур Ібрагімов, Сервет Газієв, Амет СулеймановТимур Ялкабов і Ремзі Куртнезіров. Останній разом із Сізіковим поки що перебувають під домашнім арештом.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter