Миколаївський музей, який постраждав через російські обстріли, створив колекцію сувенірів, кошти від її продажу підуть на відновлення закладу
Миколаївський обласний краєзнавчий музей, який постраждав від російських обстрілів, спільно з агенцією соціальних проєктів Platfor.ma створив лімітовану колекцію сувенірів із зображенням експонатів. Увесь прибуток від продажу витратять на відновлення музею.
Про це повідомили на сторінці музею.
“Разом з “Платформа“запускаємо музейний мерч! Так ми хочемо привернути увагу до української історії, а також зібрати кошти на відновлення та розвиток музею”, – йдеться в повідомленні.
До лімітованої колекції увійшли футболки, шопери, постери, магніти, набір листівок та навіть форма для пряників у вигляді скіфської стели, а також красивий подарунковий альбом із вибраними експонатами музею.
Серед експонатів, зображених на сувенірах, історичні, археологічні та природничі пам’ятки Миколаївщини, такі як:
- бронзовий казан (білозерська культура, середина XIII – середина XI ст. до н.е.), що був випадково знайдений членом товариства “Друзі музею” Григорієм Маргулісом на території городища Дикий Сад у Миколаєві в 1930 році;
- антропоморфна стела (скіфська культура, V століття до н.е.), що потрапила в колекцію з села Тернівка (нині територія Миколаєва) у 1955 році;
- кіт лісовий (Felis silvestris) – рідкісний ссавець, що занесений до Червоної книги України й підлягає охороні (має статус “вразливий”);
- миколайчик польовий (Eryngium campestre L.) – багаторічна трав’яниста рослина, що росте на степових пасовищах, полях, біля доріг та жител на Миколаївщині.
Прибуток від продажу сувенірів витратять на ремонт котельні, яка дуже постраждала від вибухової хвилі під час російського обстрілу, оскільки аварія може призвести до затоплення залів музею. А також на облаштування дитячої зони в укритті – закуплять столи, проєктор та екран, щоб продовжувати екскурсію або проводити майстер-класи, а також теплі пледи, бо взимку в підвалі дуже холодно. Як зазначають музейники, через часті тривоги діти проводять в укритті іноді по декілька годин.
Футболки, шопери, альбом, постери, листівки та магніти із зображенням експонатів музею вже доступні для замовлення на сайті.
Нагадаємо, з 2022 року і станом на початок квітня поточного року внаслідок російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджені 211 закладів культури, пам’яток архітектури та культових споруд.