У Грузії збираються ухвалити пакет законів проти ЛГБТ, заборонивши марші, згадки в медіа та трансперехід
Грузинська керівна партія “Грузинська мрія” внесла до парламенту 19 законопроєктів під загальною назвою “проти ЛГБТ-пропаганди серед неповнолітніх і для захисту сімейних цінностей”.
Про це повідомляє “Радіо Свобода”.
Речник парламенту Шалва Папуашвілі розповів, що в одному із законопроєктів міститься пропозиція щодо запровадження нового державного свята – Дня святості сім’ї, який пропонують відзначати 17 травня, одночасно з Міжнародним днем боротьби проти гомофобії, біфобії та трансфобії.
Інші законопроєкти, зокрема, передбачають такі заходи:
- заборона на проведення маршів, зборів чи маніфестацій для популяризації одностатевих шлюбів;
- заборона на “реєстрацію альтернативного шлюбного союзу”;
- заборона на всиновлення дітей негетеросексуальними парами;
- заборона будь-яких медичних процедур зі зміни статі;
- заборона “ЛГБТ-пропаганди” у сфері освіти та медіа, зокрема спеціальна комісія стежитиме за тим, щоб у мистецьких творах не було пропаганди одностатевих стосунків чи інцесту;
- заборона на обмеження використання термінів “мама” і “тато” в державних установах та приватних компаніях.
Папуашвілі додав, що обговорюються також конституційні зміни аналогічного змісту, для яких потрібна підтримка трьох чвертей депутатів, включно з опозицією. Для законодавчого пакета потрібна більшість у парламенті. Очікується, що законопроєкти затвердять у першому читанні під час весняної сесії, а ухвалять у другому та третьому читанні – під час осінньої.
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе, коментуючи цей законопроєкт, зазначив, що слід чітко відокремлювати захист прав людини від пропаганди. Він підкреслив, що права людини в Грузії захищені й повинні суворо дотримуватися, але пропаганда є неприйнятною і законопроєкт стосується саме її.
Раніше ZMINA вже писала, що у квітні “Грузинська мрія” офіційно внесла пропозиції змін до Конституції країни, спрямовані на “протидію ЛГБТ-пропаганді”. У партії наполягають, що запропоновані зміни жодним чином не обмежують права людини, права на свободу зібрань та вираження поглядів.
Нагадаємо, що 8 липня минулого року в столиці Грузії представники проросійського радикального угруповання Alt-Info зірвали ЛГБТ-фестиваль Tbilisi Pride. Вони прорвали поліційний кордон до місця проведення фестивалю і розгромили його.