Окупанти підготували законопроєкт про обов’язкову реєстрацію кримської нерухомості до 2026 року
Голова комітету з економічної політики верхньої палати парламенту РФ Андрій Кутєпов та російська сенаторка Катерина Алтабаєва підготували законопроєкт про обов’язковий термін реєстрації нерухомості до 1 січня 2026 року для мешканців Севастополя та Криму.
Про це повідомляють російські ЗМІ, зокрема російське пропагандистське держагентство ТАСС.
У пояснювальній записці до документа йдеться, що законопроєкт пропонує встановити граничний термін надання “документів, які є підставою для державної реєстрації прав на нерухоме майно, розташоване на території міста Севастополя та Республіки Крим, для державної реєстрації відповідних прав… у Єдиному державному реєстрі нерухомості – до 1 січня 2026 року”.
Як зазначається, зараз документи, видані до початку окупації Кримського півострова, діють без підтвердження з боку російської влади.
Що загрожує в разі ігнорування обов’язкової реєстрації, не вказується.
Раніше український Регіональний центр прав людини повідомляв, що в Криму знизилася кількість земельних ділянок у власності громадян, яких влада РФ вважає іноземцями, – якщо у квітні 2023 року таких земельних наділів було 5 803, то до січня 2024-го ця кількість знизилася до 5 077.
За останні дев’ять місяців стало відомо про позбавлення права власності ще 726 громадян або про отримання ними російських паспортів як альтернативного способу захисту. А з моменту ухвалення указу №201 у 2020 році окупанти відібрали загалом 6 495 ділянок з 11 572 наявних на той час (без урахування Севастополя), мовилося в повідомленні правозахисної організації.
Постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева заявляла, що Україна не має наміру визнавати акти, які порушують права людини чи держави. До них належать рішення щодо “націоналізації” чи конфіскації майна, щодо встановлення спадщини.
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
Напередодні Східна правозахисна група та Інститут стратегічних досліджень та безпеки у своєму аналітичному звіті “Паспортизація РФ в Україні” звернули увагу, що окупаційна влада вимагає російські паспорти для перереєстрації нерухомості в окупації.
У лютому юрист Регіонального центру прав людини Микита Петровець детально розповів, як Російська Федерація змінює демографію Криму.