Партії мають передбачити у списках місця для людей з інвалідністю
Експерти говорять про необхідність зміни законодавства для забезпечення участі людей з інвалідністю у виборчому процесі.
Як повідомляє офіційний сайт Національній Асамблеї інвалідів України, в організації обговорили причини відсутності на виборах людей з інвалідністю. Найпоширеніші проблеми – відсутність архітектурної доступності й неналежне виконання членами комісій своїх обов’язків. Вирішити проблему, на думку експертів, можна змінами до законодавства та організувати реальну доступність на вибори людям з інвалідністю.
Киянин Олег Полозюк розповідає: “В мене був такий досвід на виборчій дільниці: коли я приїжджав туди, вона була архітектурно недоступною, тому мені доводилося звертатися за допомогою або до працівників міліції, або до виборців, які так само прийшли голосувати“.
Окрім забезпечення участі у голосуванні людина з інвалідністю має право бути обраною. У Центральній виборчій комісії зазначають, що представники політичних сил мають забезпечити певну кількість місць у своїх списках для людей з інвалідністю.
“Я вважаю, що це обов’язково потрібно робити. І якщо буде лоббі – у позитивному значенні цього слова – у представницьких органах місцевого самоврядування, у Верховній Раді, я гадаю, що законодавчий процес у цьому випадку буде набагато ефективнішим“, – говорить Андрій Магера, заступник голови ЦВК.
Презентований проект рекомендацій увійде до звіту України перед ООН, що відбуватиметься у серпні цього року. Також рекомендації буде передано до профільного комітету Верховної Ради.
Нагадаємо, згідно з даними аналітичного звіту “Моніторинг доступності осіб з інвалідністю до суду в контексті Конвенції про права інвалідів”, 40% опитаних людей з інвалідністю на Чернігівщині відзначають низький рівень поінформованості про порядок надання судових послуг.