В Україні запрацював Державний реєстр санкцій: для чого він потрібен
З 1 лютого в Україні запрацював Єдиний державний реєстр санкцій, де громадяни зможуть знайти актуальну та достовірну інформацію про субʼєктів, щодо яких застосували санкції. Наразі у ньому міститься інформація про 17 202 фізичних та юридичних осіб, які вважаються підсанкційними.
Про це повідомила Рада національної безпеки та оборони України.
Реєстр створили за указом президента Володимира Зеленського. Ведення реєстру забезпечує Апарат РНБО України.
Згідно з рішенням РНБО, такий реєстр – це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх суб’єктів щодо яких застосовано санкції.
Джерелами інформації реєстру є рішення Ради національної безпеки й оборони України, а також судові рішення про застосування санкцій.
“Дані в реєстрі оновлюються оперативно. Вони є відкритими і загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом. На сайті є можливість в електронній формі отримати витяг з інформацією про особу”, – зазначили у РНБО.
Серед іншого, у реєстрі є інформація про:
- підстави для застосування, змін або скасування санкцій;
- перелік санкцій, які застосовуються до кожної особи;
- органи, відповідальні за виконання рішення Ради національної безпеки й оборони України щодо застосування санкцій;
- перелік осіб, щодо яких застосовано санкції, і відомості для їх ідентифікації;
- відомості про субʼєкта внесення пропозиції щодо застосування санкції тощо.
Нагадаємо, що у грудні минулого року Європейський Союз ухвалив рішення, що потенційно дозволяє зберігати санкції проти громадян Росії у відповідних списках і після їхньої смерті.
Рада ЄС зможе зберегти санкції щодо померлої особи, якщо вважатиме, що ці активи у разі розмороження можуть бути використані для фінансування війни Росії проти України – з міркувань, що у російських реаліях вони опиняться майже у тих самих руках.