В Україні створили гайд про інструменти штучного інтелекту для організацій громадянського суспільства
В Україні розробили гайд для організацій громадянського суспільства про інструменти штучного інтелекту (ШІ), в якому прокоментували переваги та ризики його використання для громадського сектору.
Про це стало відомо під час презентації в Укрінформі.
Робота над гайдом тривала кілька місяців, він має понад 50 сторінок і шість ключових розділів.
Як зазначив менеджер проєктів Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) Володимир Куделя під час заходу, експерти спробували детальніше розкрити в гайді такі питання: що саме організації громадянського суспільства можуть робити з інструментами штучного інтелекту, як вони їх можуть застосовувати для власної роботи тощо.
Документ має кілька блоків. Перший – що таке генеративний ШІ, другий – про практичні способи його застосування в роботі ОГС. Є розділ про загрози дипфейків і шелоуфейків та чи можна їх застосовувати в нейтральних цілях.
Завершальний блок розповідає про технологію розпізнавання обличчя, ризики та регулювання її застосування в Україні і ЄС.
Також у гайді міститься практична інформація про різні платформи ШІ, створення презентацій, чатботи, розпізнавання текстів, створення діаграм тощо.
Гайд створено в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”, що реалізується ІСАР Єднання в консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.
Нагадаємо, що в грудні минулого року представники Європарламенту, країн-членів ЄС і Єврокомісії схвалили комплекс законів, що регулюють використання штучного інтелекту (ШІ). Це перша спроба блоку регулювати ШІ.