Влада готує зміни в доступі журналістів до фронту
Українська влада готує зміни в доступі представників медіа до зони бойових дій.
Про це сказав президент Володимир Зеленський, пообіцявши, що інформації про перебіг війни буде більше.
“Дуже важливе питання комунікації щодо війни, нашої оборони, загалом фронту. Доступ на фронт журналістів. Зміни підготовлені – інформації про фронт має бути більше. Вдячний усім, хто розуміє важливість цього й допомагає тримати нашу оборону, наші оборонні потреби у фокусі уваги у світі”, – сказав він.
Також про зміни, що готуються у цій сфері, повідомив на брифінгу очільник Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин. За його словами, комітет готовий докласти зусиль для створення та безперешкодного і конкурентного доступу журналістів до інформації. В першу чергу це стосується напрацювання та впровадження чітких правил роботи медіа в зоні бойових дій та на прифронтових територіях.
“Дуже добре, що в нас синхронізовані пріоритети з президентом… В планах нашого комітету – спільно з представниками Генштабу ЗСУ та Міністерства оборони зробити так, щоб правила акредитації журналістів у зоні лінії фронту були більш зрозумілими”, – уточнив він.
Водночас Юрчишин наголосив на тому, що навряд чи акредитація стане простішою, зважаючи на війну.
“Але щонайменше тут не має бути місця для волюнтаризму – сьогодні ми пускаємо, а завтра не пускаємо, тим таємно даємо акредитацію, а іншим — ні”, – заявив нардеп.
За його словами, комунікаційники Генштабу ЗСУ та Міноборони отримують інформацію про те, як відбувається взаємодія між журналістами і військовими, з двох джерел: скарг медійників і звітів власне військових.
“По звітах військових — все добре. Журналісти не гинуть, значить, ми все правильно робимо, не пускаючи їх туди, де небезпечно, розмірковують військові. Але є розуміння і в Генштабі, і в Міноборони того, що потрібно вдосконалювати цей формат. І є мої пропозиції, які перед тим, як лягти на папір, будуть узгоджені з медіа. Думаю, ми дійдемо до спільного розуміння, що потрібно активніше працювати з журналістами”, – сказав очільник парламентського комітету.
Проте кінцеве рішення завжди буде ухвалювати керівник військової частини, і тут все залежить від того, наскільки в нього добре розуміння загальної ситуації, сказав Юрчишин.
На його переконання, головне завдання – пояснити військовим, що від того, як медіа покажуть ситуацію на фронті, залежать поставки озброєння та боєприпасів тощо.
“З цим ми будемо працювати, як і з візаві журналістів — пресофіцерами — з тим, щоб вони переконували своє начальство в необхідності продуктивної комунікації з медіа”, – резюмував Юрчишин.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що новий очільник Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин розповів, коли журналісти повернуться в кулуари Верховної Ради