За рік українці стали вдвічі менше довіряти ЗМІ – дослідження

Дата: 18 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

За рік довіра українців до місцевих ЗМІ значно зменшилася: кількість опитаних, які довіряють українським ЗМІ, знизилась із 57 до 29%. 

Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Джерело: pixabay.com

Натомість кількість тих, хто не довіряє їм, зросла з 14 до 40%.

Загалом показники довіри українців до українських ЗМІ повернулися до рівня грудня 2021 року. 

Також стабільно втрачає довіру громадськості церква. Їй довіряють 38% опитаних респондентів. За даними дослідників, між груднем 2021 року і груднем 2022-го довіра до цієї інституції знизилася з 51 до 44%, між груднем 2022 року і груднем 2023-го – із 44 до 38%.

Довіра до волонтерів в Україні зберігається на високому рівні, показало соцопитування: 84% респондентів довіряють їм і лише 3% не довіряють. Рік тому показники були фактично такими самими.

Джерело: kiis.com.ua

Опитування громадської думки КМІС провів упродовж 29 листопада – 9 грудня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитано 1031 респондента, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Опитування проводилося з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

До вибірки не вносилися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%; 3,0% для показників, близьких до 25%; 2,1% для показників, близьких до 10%; 1,5% для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. КМІС раніше наводив фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах “воєнного часу”.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що кількість українців, які довіряють загальнонаціональному телемарафону “Єдині новини”, останніми місяцями зменшилася майже на третину.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter