Військового РФ, який знущався з мешканців села Луб’янка під Києвом, засудили до 10 років ув’язнення
У березні 2022 року під час окупації села Луб’янка Бучанського району Київської області командир бойової машини 1 десантно-штурмового взводу 5 десантно-штурмової роти 2 батальйонної тактичної групи на одній з вулиць села знущався з трьох місцевих мешканців та погрожував їм стратою. Суд заочно визнав його винним.
Про це повідомляє Офіс генпрокурора.
Слідство встановило, що військовий РФ під час окупації Київщини зупинив у Луб’янці трьох чоловіків, спрямував на них автомат, наказав підняти руки догори й почав кричати, що вони “нацики й фашисти”. Погрожуючи їм убивством, наказав пройти з ним до літньої кухні. Там він питав одного з чоловіків про належність до ЗСУ, їхнє місце перебування.
“Командир бойової машини одягнув на голову одного із затриманих мішок, зав’язав йому руки за спиною та бив прикладом автомата по голові”, – йдеться в повідомлені.
Через деякий час військовий РФ зняв мішок, надів на очі чоловіка й іншим двом затриманим чорну пов’язку та наказав залізти в БМП. Зупинившись біля магазину “Сотник”, засуджений із застосуванням фізичної сили витягнув чоловіків з машини та посадив на зупинку біля магазину. Там, погрожуючи розстрілом, продовжив допит.
Потім військовий перевіз жителів Луб’янки до села Озеро Бучанського району. Там продовжив допит, погрожував убивством, імітував розстріл, наказав чоловікам роздягнутись і шукав на їхньому тілі “нацистські” знаки. Згодом, тримаючи їх під прицілом та перезарядивши автомат, наказав їм іти геть.
Суд засудив його до 10 років позбавлення волі.
Імен обвинувачуваних у прокуратурі не називають, але з іншої публікації на сайті ОГП відомо, що 3 вересня 2022 року підозру в жорстокому поводженні з цивільним населенням та в інших порушеннях законів і звичаїв війни повідомили 33-річному мешканцю Приморського краю, військовослужбовцю в/ч 74268, заступнику командира взводу – командиру бойової машини 1 десантно-штурмового взводу 5 десантно-штурмової роти 2 батальйонної тактичної групи Анатолію Возісову з позивним Воз.
Нагадаємо, правоохоронці встановили, що катувань, нелюдського поводження та тілесних ушкоджень від військових РФ під час окупації Київщини зазнали 1 139 людей.
Раніше ZMINA писала, що російські військові під час окупації Київщини роздягали всіх людей, яких брали в полон, а коли не знаходили на їхніх тілах нацистських татуювань – катували та вбивали.
Після деокупації Київської області правоохоронці знаходили тіла закатованих росіянами цивільних у масових похованнях.
Всього на деокупованих територіях правоохоронці виявили 80 місць несвободи й катівень, де російські окупанти незаконно утримували та піддавали тортурам цивільних.