За рік у світі вбили щонайменше 320 транслюдей, більшість із яких – жінки
За час, що минув від 1 жовтня 2022 року, у світі зареєстрували щонайменше 320 убивств транс- і гендерно різноманітних людей.
Такі дані наводить Transgender Europe.
Зафіксований показник дуже близький до торішнього, коли дізналися загалом про 327 убивств. Це свідчить про стабільно високий рівень насильства щодо транслюдей та перекликання трансфобії з мізогінією, расизмом, ксенофобією та іншими видами дискримінації.
Хоча зафіксовані випадки не ілюструють реального стану речей, бо не про всі вбивства вдається дізнатися, найбільше випадків смертельного насильства фіксують у Латинській Америці та Карибському регіоні. Також за рік уперше зафіксували вбивства трансгендерів у Вірменії, Бельгії та Словаччині.
Найбільше від кривдників страждають трансжінки та трансфемінні люди – це 94% всіх убивств, молоді люди від 19 до 40 років – це три чверті зафіксованих убивств (77%), а також мігранти та біженці – 45%.
Попри те що трансгендерність не є психічним розладом, досі транслюди стикаються зі стигматизацією, що призводить серед іншого до того, що вони змушені заробляти на життя, займаючись секс-роботою, наражаючи себе на додаткову небезпеку. Загалом за рік у світі майже половина (48%) убитих транслюдей, чий рід занять був відомий, були секс-робітницями та працівниками, а в Європі цей показник сягає 78%.
Майже половину зареєстрованих убивств (46%) скоїли із застосуванням вогнепальної зброї, трохи більш ніж чверть (28%) сталися на вулицях, ще чверть (26%) – безпосередньо вдома у вбитих.
У порівнянні з минулим роком на 15% побільшало вбитих транслюдей, які зазнавали расизму. Нині таких 80% із загальної кількості.
Правозахисники зібрали імена всіх відомих жертв у спеціальній таблиці.
Нагадаємо, що нещодавно міністр юстиції України Денис Малюська запропонував підписникам у фейсбуку вирішити, в яку камеру колонії помістити трансжінку, жартома натякаючи на те, що її можуть зґвалтувати за ґратами.