У Німеччині припинили продаж книг журналіста, який вихваляв Путіна
Видавництво Hoffmann und Campe припинило продаж книг німецького журналіста Хуберта Зайпеля після того, як стало відомо, що він отримав сотні тисяч євро від офшорів, пов’язаних з російським олігархом Олександром Мордашовим; проти останнього Євросоюз в лютому 2022 року запровадив санкції через близькість до президента РФ Володимира Путіна.
Про це повідомили на сайті Spiegel.
У видавництві запевнили, що нічого не знали про російське спонсорство його автора Хуберта Зайпеля.
Останніми роками журналіст, режисер-документаліст і письменник випустив дві нонфікшн книги про Путіна, а також зняв фільм про російського президента.
За даними розслідування SPIEGEL і телеканалу ZDF, журналіст багато років тому підписав “спонсорську угоду” для книжкового проєкту, за яку отримав 600 тисяч євро.
Ці кошти надходили від підставної компанії, що базується на Британських Віргінських островах у Карибському морі. Зайпель визнав “підтримку” з боку російських олігархів і став першим викритим західним журналістом, якому платило оточення Путіна.
Автори розслідування ZDF стверджують, що Зайпель “сформував імідж Володимира Путіна в Німеччині, переважно завдяки документальному фільму ARD “Я, Путін” 2012 року”.
“Німецький журналіст показує Путіна як того, хто невтомно турбується про свою велику країну. Мільйони німців бачать російського президента очима Зайпеля”, – уточнюють вони.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що відомий німецький телеведучий та експерт з питань Росії Губерт Зайпель отримав 600 тисяч євро від олігарха з оточення Володимира Путіна.
Згідно з документами, які опинилися в розпорядженні журналістів-розслідувачів, 2018 року Зайпель підписав спонсорський договір на створення та популяризацію книжки про “політичний клімат у Росії”. Книга вийшла 2021 року й називалася “Влада Путіна. Навіщо Європі Росія?”.
У підготовлених для підписання документах є рукописна позначка, яка вказує на те, що окремі гроші Зайпель у 2013 році міг отримати за підготовку біографії Путіна “Путін. Логіка влади”. Журналіст не попереджав про можливий конфлікт інтересів ні читачів, ні видавця.