Активісти під російським посольством вимагали припинити репресії у Криму

Дата: 06 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Близько 30 кримських татар, переселенців з Криму, студентів та громадських активістів вийшли на акцію протесту під будівлю російського посольства у Києві, щоб висловити свою незгоду з репресіями, які відбуваються на окупованому півострові.

Учасники стали вздовж паркану посольства та затулили собі обличчя білими аркушами. Інші тримали кримськотатарські прапори та плакати з написами: “Свободу політв’язням – заручникам”, “Свободу вільним кримськотатарським та українським ЗМІ у Криму”, “Так” – громадянській блокаді Криму”, “Деокупація Криму – в порядок денний ООН”, “Створення місії ООН з моніторингу прав людини в окупованому Криму з постійним її перебуванням у Сімферополі”.

%%GALLERY%%

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зазначив: “Останнім часом посилюються репресії в першу чергу проти кримських татар, вищого представницького органу кримських татар – Меджлісу кримськотатарського народу. Люди, які зберігають вірність державі, оголошуються сепаратистами. Якихось демократичних свобод в Криму не лишилося, там ситуація навіть гірша, ніж за радянської влади. Люди зникають, їх кидають до в’язниць за вигаданими підставами“.

Також він нагадав про останні події, коли відбулися обшуки у журналістів телеканалу ATR, який нещодавно припинив мовлення на півострові через те, що не пройшов перереєстрацію за російським законодавством.

В якості реакції на такі репресивні заходи кримські татари вирішили провести мирну акцію під будівлею російського посольства.

Наші вимоги – негайно припинити репресії, відновити демократичні свободи, що існували за українського правління на території Криму, допустити міжнародні організації для моніторингу ситуації з правами людини на окупованій території“, – зазначив Джемілєв.

Він також додав, що аналогічні вимоги висувають учасники так званої “продуктової блокади”, які з 20 вересня на трьох точках перетину адміністративного кордону з Кримом не пускають з боку Херсонської області на півострів вантажівки з українськими продуктами та товарами. Учасники пікету серед іншого висловили підтримку і цій акції.

Джелял Ічтен, член Всесвітнього конгресу кримських татар та представник Меджлісу в Туреччині, приїхав у складі делегації до Києва на завтрашнє засідання виконавчої ради конгресу, та, дізнавшись про акцію, вирішив приєднатися. Він прийшов на пікет із прапором Туреччини.

Джелял Ічтен зазначив, що український уряд дуже спізнюється з усіма діями, які могли би припинити репресії у Криму.

На жаль, правових механізмів в України мало, але все ж таки можна дещо зробити. Щодо останніх подій, що відбулися у Криму, Україна могла би не лише порушити кримінальні справи, але й позиватись до міжнародних судів. Бо навіть найпростіші викрадення людей у Криму класифікуються як міжнародний тероризм. За це вже можна було спокійно подати до міжнародного суду на Путіна та його державу“, – зазначив член Всесвітнього конгресу кримських татар.

Джелял Ічтен також запевнив, що конгрес буде робити все можливе, щоб Крим повернувся до складу України та ув’язнених кримських татар звільнили.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, говорить: “Окупаційна влада йде крок за кроком до своєї кінцевої мети – витіснити з півострова в першу чергу кримських татар. Ми спираємося на нашу багатовікову історію відносин саме з Москвою. Які б режими не змінювалися у Москві, вони завжди витісняли, а потім насильницьким шляхом депортували корінний народ цього півострова“.

За словами Чубарова, Україна не має переносити питання повернення Криму на другий чи третій рядок порядку денного міжнародної політики.

Впевнений: пройде небагато часу, і ми з багатьма, хто зараз у Москві, у Кремлі, зустрінемося. Але зустрінемося у зовсім іншій ситуації: коли вони будуть за гратами в міжнародних судах, на лаві підсудних, а всі ми з вами будемо свідками цих злочинів“, – сказав Чубаров.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter