Реформи треба було починати зі змін у адміністративній держслужбі – експерт
Владі не вистачає публічної політики під час розробки реформ, і це може породжувати недовіру.
Як повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини, про це сказав Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”.
Він зазначив, що реформи – це не революційні зміни “з сьогодні на завтра”. Серед проблем втілення реформ – відсутність команди, яка пропонувала би зміни, та неоднорідність коаліції, учасники якої не можуть досягти консенсусу. Також впливає війна, яка відволікає ресурси, економічна криза, ситуація з переселенцями.
Вся система керівництва країною, особливо виконавча влада не підготовані для розробки та впровадження реформ. Виконавча влада фактично є повторенням радянської адміністративно-командної системи.
“У міністерствах не вистачає департаментів вироблення публічної політики”, – зазначив Бистрицький.
За його словами, влада не спрямована на те, щоб виробляти публічну політику, і тому вона відділена від людей, а експертні кола фактично заміщують те, що мало би бути всередині самої влади.
Це породжує ризик відділеності влади, недовіри до неї, що шкодить процесу реформування.
“Одна з нагальних реформ, яка мусить бути – це реформа адміністративної держслужби. Це те, з чого треба було починати або паралельно робити з самого початку“, – говорить Бистрицький.
Експерти зазначають, що у розробці змін мають брати участь не лише громадські ради при міністерствах. Це повинні бути публічні консультації за участі представників професійних кіл.
Нагадаємо, раніше Центр інформації про права людини повідомляв, що для дерегуляції в Україні потрібно переглянути приблизно 30 000 регуляторних актів.