Конституційний суд вже рік не розглядає “диктаторський” закон про референдум
Активісти Коаліції “За чесний референдум” вимагають негайно перевірити закон на відповідність Конституції або замінити склад суддів.
Як пише журналістка Наталя Соколенко на сайті Центру політико-правових реформ, 1 грудня 2014 року група новообраних народних депутатів та громадських активістів передали суддям Конституційного суду на розгляд Закон “Про всеукраїнський референдум”.
Минув рік, але суд не виніс рішення щодо того, чи відповідає цей закон Конституції України. Водночас, зауважує Соколенко, Конституційний суд всього за тиждень розглянув питання відповідності законопроекту про зміни до Конституції в частині децентралізації від президента Порошенка.
Закон про референдум ухвалювався фактично під Віктора Януковича, щоб він зміг організовувати референдум з будь-яких питань.
“Без дозволу президента організувати всеукраїнський референдум за цим законом ніхто не може. Ухвалювали закон 6 листопада 2012 року, коли в сесійній залі було 50 депутатів“, – пише журналістка.
Соколенко цікавить, у чому причини такої поведінки Конституційного суду – чи у домовленостях із новою владою, чи у тому, що 8 суддів підпадають під люстрацію і “нічого не хочуть робити”.
Активісти Коаліції “За чесний референдум” вимагають негайного розгляду закону або заміни складу суддів.
Нагадаємо, раніше Центр інформації про права людини повідомляв, що за словами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, нинішній склад Конституційного суду не має права розглядати закон про люстрацію, оскільки 8 членів суду підпадають під його дію.